Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Mirosław Berliński FOT. FACEBOOK WYBRZEŻA GDAŃSK
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ostatni dzień czerwca to też ostatni dzień pracy Mirosława Berlińskiego na rzecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Ekipa z Trójmiasta poinformowała, że legendarny zawodnik i trener zdecydował się na opuszczenie klubu.

 

Berliński swoją pracę w Wybrzeżu rozpoczął oczywiście jako zawodnik. 62-latek bronił barw gdańskiej drużyny w latach 1977-1992 i wciąż jest niedościgniony pod względem liczby zdobytych punktów. Następnie sprawował w klubie rozmaite funkcje. Był trenerem pierwszej drużyny, trenerem młodzieży, kierownikiem zawodów, kierownikiem drużyny i toromistrzem.

– Z Rybnika do Gdańska przeprowadziłem się z rodziną w 1963 roku, gdy tata Bogdan przeszedł do Wybrzeża. Doświadczyłem tu wszystkiego: wzlotów i upadków, jako zawodnik i działacz. Tych wspomnień jest tak wiele, że trudno wskazać najlepsze. Byłem świadkiem wszystkich zmian: drużyny, klubu, stadionu. Myślę, że kilkanaście lat jako zawodnik i 30 lat jako działacz wystarczy. Chcę spróbować czegoś nowego. Niewykluczone, że pozostanę przy żużlu w innej roli – mówi Mirosław Berliński dla mediów klubowych.