Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W tabeli eWinner 1. ligi nadal ciasno. Pretendujące do pierwszej czwórki Wybrzeże będzie robiło wszystko, aby wyszarpać choć jeden punkt drużynie Marka Cieślaka. Drużyna ROW-u Rybnik miejsce w Play-Offach ma praktycznie zapewnione, w grę wchodzi już teraz z jakimi rywalami przyjdzie im się zmierzyć.

Na owalu przy ulicy Gliwickiej zadebiutuje dziś dwóch zawodników z podstawowego składu „Rekinów”. Pontus Aspgren związany do tej pory kontraktem „warszawskim” zastąpił w ostatnim spotkaniu w Ostrowie Michaela Jepsena Jensena i z pewnością zaskarbił sobie względy kibiców i trenera przywożąc niespodziewanie 12 „oczek” z bonusem. Oczy fanów będą też skupione na Pawle Trześniewskim, który w środę skończył 16 lat i wystąpi po raz pierwszy w „dorosłym” meczu. Zawieść trenera Cieślaka nie powinny pewne punkty tak Rune Holta czy Siergiej Łogaczow. Znakiem zapytania może być forma i postawa Wiktora Trofimowa, który niecałe dwa tygodnie temu upadł na tor w meczu z Ostrovią. Całe szczęście obyło się bez złamań i przerwy w startach.

Gdańszczanie mogą liczyć na niesamowitego Wiktora Kułakowa. Rosjanin praktycznie zawsze jest dość stabilnym punktem. Michała Gruchalskiego zastąpiono młodym Drew Kempem licząc, że błyśnie talentem, jaki prezentuje w Wielkiej Brytanii. Choć w czwartek w Premiership zdobył zaledwie 1 punkt kibice wierzą, że może być on brakującym ogniwem gdańskiej drużyny. Pozostali zawodnicy jak np. Jakub Jamróg potrafią przywieźć 12 „oczek” po czym na wyjeździe uzbierać trzy.

Piąte Wybrzeże i drugi w tabeli ROW dzielą zaledwie dwa duże punkty w tabeli. Do końca rundy zasadniczej zostały jedynie dwie kolejki. Niejednokrotnie żużel, zwłaszcza pierwszoligowy, zaskakiwał kibiców, więc sprawa pierwszej czwórki jest wciąż sprawą otwartą i jeśli chodzi o Gdańsk dużo zależy od tego jak poradzą sobie bezpośredni rywale w walce o nią.

13. kolejka eWinner 1. ligi żużlowej 16:00 (nSport+)

Awizowane składy:
ROW Rybnik:

9. Kacper Gomólski 10. Rune Holta 11. Siergiej Łogaczow 12. Wiktor Trofimow 13. Pontus Aspgren
14. Paweł Trześniewski 15. Mateusz Tudzież

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Rasmus Jensen 2. Krystian Pieszczek 3. Jakub Jamróg 4. Drew Kemp 5. Wiktor Kułakow 6. Alan Szczotka 7. Piotr Gryszpiński

DARIA JAGODZKA