Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Drew Kemp fot. Speedway GB
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższą sobotę ROW Rybnik podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dla obu drużyn będzie to niezwykle istotny pojedynek w kontekście awansu do fazy play-off eWinner 1. Ligi Żużlowej. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00. Poznaliśmy już awizowane składy na to spotkanie.

 

Sytuacja w tabeli eWinner 1. Ligi Żużlowej jest niezwykle interesująca. W grze o awans do fazy play-off jest aż sześć drużyn! Rybnicki zespół zdobył do tej pory 19 punktów i aktualnie jest wiceliderem. Goście z Gdańska mają dwa oczka mniej i plasują się na piątej pozycji. Ewentualna wygrana jednej z drużyn znacznie przybliży ją do miejsca w czołowej czwórce. Przypomnijmy, że gra toczyć się będzie również o niezwykle istotny punkt bonusowy. W pierwszym meczu padł remis 45:45.

Obaj trenerzy odsłonili karty przed sobotnim spotkaniem. W ekipie z Gdańska debiut zaliczy Brytyjczyk Drew Kemp, który wskoczył do składu jako zawodnik U24 w miejsce słabo spisującego się Michała Gruchalskiego. Trener Marek Cieślak zgodnie z tym co zapowiadał, wystawił do składu utalentowanego Pawła Trześniewskiego, który świętuje dzisiaj szesnaste urodziny i będzie to dla niego ligowy debiut. Warto zauważyć, że kolejny raz awizowany został Pontus Aspgren, który po dobrym występie w Ostrowie zadomowił się w składzie kosztem Michaela Jepsena Jensena.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
9. Kacper Gomólski
10. Rune Holta
11. Siergiej Łogaczow
12. Wiktor Trofimow
13. Pontus Aspgren
14. Paweł Trześniewski
15. Mateusz Tudzież

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4. Drew Kemp
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński

Sędzia: Remigiusz Substyk