Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś smutna data dla Opolszczyzny i tamtejszego żużla. Równo 37 lat temu na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi  rozbił się samolot. W wypadku zginął zawodnik Kolejarza Opole – Ryszard Berezowski. 

 

Do katastrofy lotniczej doszło podczas miejscowego festynu i pokazów lotniczych. Feralny lot był ostatnim, jaki tego dnia był planowany. Na pokładzie samolotu było 26 pasażerów. Dozwolona ich liczba została przekroczona dwukrotnie. To również uznano później za bezpośrednią przyczynę katastrofy. Samolot runął na ziemię kilka sekund po oderwaniu się od ziemi. W wyniku tragedii zginęło 12 osób. Wśród ofiar był Ryszard Berezowski.

Żużlową karierę Berezowski zaczynał w 1979 roku. Od 1982 roku był niemal podstawowym zawodnikiem opolskiego Kolejarza. W trakcie pięcioletniej kariery na stadionie przy ulicy Wschodniej sympatię kibiców zaskarbił sobie ambicją oraz widowiskową jazdą. Na skutek obrażeń odniesionych podczas katastrofy zmarła również żona Ryszarda Berezowskiego. Były żużlowiec zginął w wieku zaledwie 24 lat. W swojej karierze „odjechał” dla Kolejarza 118 biegów i zdobył wraz z bonusami 170 punktów.