Główny partner portalu

fot. Kolejarz Opole
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Czas na spotkanie 2. Ligi Żużlowej, które nie tak dawno wzbudziło wielkie emocje. Ostatnie starcie obu ekip w Rzeszowie owiane było bowiem kontrowersjami, a przede wszystkim walkowerem dla przyjezdnych. Teraz rzeszowianie na pewno będą chcieli się odegrać za tamtą przegraną.

 

Gospodarze w tym sezonie ścigają się bardzo dobrze. Po 10 rozegranych spotkaniach byli na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i mieli punkt przewagi nad drugą drużyną z Rawicza. Triumf Niedźwiadków w domowym meczu z Optibet Lokomotivem Daugavpils sprawił jednak, że opolanie ponownie muszą walczyć o powrót na fotel lidera.

Ostatnie spotkanie Kolejarza miało miejsce 7 sierpnia. Drużyna Piotra Mikołajczaka zwyciężyła na wyjeździe z MSC Wolfe Wittstock 51:39. Mads Hansen i Oskar Polis zdobyli wówczas płatne komplety punktów (14+1 w pięciu startach). Opolanie przed tym spotkaniem są w o wiele lepszej i bardziej komfortowej sytuacji niż goście. Mają pewny udział w fazie play off, na swoim terenie nie przegrali jeszcze spotkania. Można śmiało stwierdzić, że ich stadion jest swoistą twierdzą. Względem ostatniego starcia skład nie został zmieniony i gospodarze pojadą w takim samym zestawieniu.

Drużyna gości z Rzeszowa rozgrywa trudny sezon. Ostatnie dwa spotkania zwyciężyli, jednak w obu zabrakło im jednego małego punktu, aby zdobyć punkt bonusowy. W ostatnim meczu ligowym rzeszowianie na własnym terenie podejmowali ekipę z Rawicza. Wygrali 49:41, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Sam Masters, który przywiózł 11 punktów i trzy bonusy w pięciu startach. Względem ostatniego meczu skład podopiecznych Michała Widery pozostał bez zmian, zmienione zostały numery startowe i pod jedynką wystąpi Adrian Cyfer. Pod numerem drugim zamiast Sama Mastersa zobaczymy z kolei Karola Barana. Rzeszowianie przed tym spotkaniem na pewno spoglądali na wspomniany pojedynek w Rawiczu. Dla nich wygrana Niedźwiadków to dobra informacja. Teraz wszystko jest w rękach, nogach i motocyklach zawodników Stali Rzeszów.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie obu ekip, które odbyło się 6 czerwca najpierw zostało przesunięte o 2 godziny. Włodarze gospodarzy starali się przywrócić tor do stanu używalności. O godzinie 13 sędzia tego spotkania przyznał jednak walkower gościom. Miejmy nadzieję, że w dzisiejszym pojedynku nic takiego się nie wydarzy i całe spotkanie odbędzie się w czysto sportowych warunkach.

Awizowane składy: 

OK Bedmet Kolejarz Opole – 7R Stolaro Stal Rzeszów

OK Bedmet Kolejarz Opole: 9. Kamil Brzozowski, 10. Jacob Thorssell, 11. Mads Hansen, 12. Andriej Kudriaszow, 13. Oskar Polis, 14. Kacper Łobodziński, 15. Mateusz Świdnicki.

7R Stolaro Stal Rzeszów: 1.Adrian Cyfer, 2. Karol Baran, 3. Patryk Rolnicki, 4. Sam Masters, 5. Hubert Łęgowik, 6. Mateusz Majcher,7. Brak zawodnika.

PATRYK KRAWCZUK