Główny partner portalu

Żużel. Reprezentacja wraca do Rybnika. Dla Marka Cieślaka będzie to pożegnanie z kadrą

Od lewej: Bartosz Zmarzlik, Marek Cieślak, Patryk Dudek. fot. Jarosław Pabijan.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już 9 października na torze w Rybniku odbędzie się mecz Żużlowej Reprezentacji Polski. Impreza będzie również pożegnaniem byłego szkoleniowca naszej kadry Marka Cieślaka, który poprowadzi drużynę Reszty Świata.

 

Dla naszej reprezentacji będzie to dziesiąte w historii starcie z ekipą Reszty Świata. W dotychczasowych pojedynkach biało-czerwoni wygrali siedem razy. Poprzednie zwycięstwo Reszty Świata miało miejsce w 2014 roku na torze w… Rybniku. Wówczas goście triumfowali 50:40.

Marek Cieślak był związany z kadrą w latach 2003 oraz 2007-2020. Pod jego wodzą reprezentacja Polski zdobyła 10 medali Drużynowego Pucharu Świata (w tym siedem złotych) oraz trzy medale Speedway of Nations. Październikowy mecz w Rybniku będzie idealną okazją, aby podziękować trenerowi za pracę i sukcesy osiągnięte z kadrą narodową.

Dla podopiecznych trenera Rafała Dobruckiego będzie to ostatnia szansa na zaprezentowanie się przed finałami Monster Energy FIM Speedway of Nations, które odbędą się w dniach 16-17 października na torze w Manchesterze.

DOMINIK NICZKE