Główny partner portalu

Żużel. Rekord wszech czasów podczas finału! Takiej oglądalności PGE Ekstraligi nie było nigdy

Złota Betard Sparta. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Finałowe starcie pomiędzy Betard Spartą Wrocław, a Motorem Lublin dostarczyło mnóstwo emocji. Zmagania najlepszych zawodników PGE Ekstraligi z wypiekami na twarzach śledzili kibice licznie zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim a także fani przed telewizorami. Jak się okazuje, właśnie podczas wczorajszego wieczoru padł rekord oglądalności rozgrywek.

 

Jak przekazał Marcin Majewski, szef żużla w nSport+, rywalizację spartan z Koziołkami obejrzało aż 287 tysięcy widzów. To najlepszy wynik nie tylko w tym sezonie, ale również w całej historii. Drugie miejsce natomiast zajęło starcie Marwis.pl Falubazu Zielona Góra z wrocławianami (256 tysięcy widzów).

Tegoroczny najlepszy rezultat oglądalności jest znacznie lepszy od zeszłorocznego rekordu. Wtedy najchętniej oglądano pojedynek Moje Bermudy Stali Gorzów z Betard Spartą Wrocław. Wyniki oglądalności wyniosły wtedy 249 tysięcy widzów.

Przypomnijmy, że w kolejnych czterech latach właścicielem praw telewizyjnych do transmitowania meczów PGE Ekstraligi wciąż będzie platforma Canal+. Na zasadzie sublicencji kibice zobaczą spotkania również na antenie Eleven Sports.