Główny partner portalu

Żużel. „Rekiny” z odświeżonym składem zrewanżują się za domową porażkę? (ZAPOWIEDŹ)

Grzegorz Walasek. fot. Mateusz Dzierwa
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

To będzie elektryzujący poniedziałek dla kibiców śledzących rozgrywki w eWinner 1. lidze żużlowej. Zmierzą się zespoły, które dzielą zaledwie dwa punkty w tabeli ligowej, a dzielą aż 3 pozycje! Sytuację podsyca fakt, że to lider rozgrywek ROW Rybnik uległ w meczu domowym ostrowianom różnicą aż… 12 „oczek”! Ekipa Marka Cieślaka podrażniona ma szansę sprawić niespodziankę.

 

Doszło do niemałej przebudowy w składzie ROW-u Rybnik. Michaela Jepsena Jensena zastąpił wicemistrz Szwecji Pontus Aspgren. Jepsen Jensen w ostatnich spotkaniach nie dobija do granicy 10 punktów meczowych. Jego ostatnie ligowe zdobycze to 6 punktów u siebie z Orłem Łódź  i 8 przeciwko katastrofalnie słabej Unii Tarnów. Duńczyk ma problemy z odniesieniem indywidualnych zwycięstw, więc jest możliwość, że nie zobaczymy go w meczu. Na ostrowskim owalu  w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 13 i 14 lipca bardzo przyzwoicie zaprezentowały się najmłodsze „Rekiny”, a zwłaszcza Mateusz Tudzież, który uzbierał 14 punktów. Stabilną formę prezentują również Rune Holta i Kacper Gomólski, którzy będą pewnie stanowić o sile rażenia rybniczan.

Mecz został przełożony na poniedziałek ze względu na Olivera Berntzona, który jest stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, a przesunięte zawody w Pradze kolidowały z tym spotkaniem. Szwed zawodów na Stadionie Marketa nie może zaliczyć do udanych. Udało mu się uzbierać jedynie dwa punkty, a i ciężko mówić o waleczności i prędkości w jego wykonaniu. Cały sezon prezentuje się jednak dość rzetelnie – potrafi przywieźć kilka zwycięstw pod rząd. Solidne punkty dodają także Nicolai Klindt i Grzegorz Walasek. Ten drugi jest niespodzianką sezonu. W Memoriale Edwarda Jancarza udało mu się uzbierać aż 10 „oczek”. Gdyby nie wjechał w taśmę być może nie zakończyłby zawodów na 6. miejscu.

Ostrowianie są na czwartym miejscu w tabeli ligowej i mają tyle samo punktów co Bydgoszcz i Gdańsk. Zwycięstwo na własnym obiekcie z liderem tabeli z pewnością ułatwiłoby im utrzymanie się w najlepszej czwórce.

12. runda eWinner 1. ligi żużlowej: Arged Malesa Ostrów – ROW Rybnik 19.07.2021 g. 19:00

Arged Malesa Ostrów 
9. Nicolai Klindt 10. Tomasz Gapiński 11. Oliver Berntzon 12. Daniel Kaczmarek 13. Grzegorz Walasek 14. Kacper Grzelak 15. Sebastian Szostak

ROW Rybnik:
1. Kacper Gomólski 2. Rune Holta 3. Siergiej Łogaczow 4. Wiktor Trofimow 5. Pontus Aspgren 6. Mateusz Tudzież 7. Błażej Wypior

Sędzia: Piotr Stefankiewicz