Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

Żużel. Rawicz odpowie na poznańskie bomby? Kurtz, Iversen lub Lahti mogą być do wzięcia

Brady Kurtz. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach bardzo dużo mówi się o klubie z Poznania. SpecHouse PSŻ co chwilę odpala kolejne bomby. Niedługo po sięgnięciu po trenera Tomasza Bajerskiego, poznaniacy poinformowali o wygraniu wyścigu po wypożyczenie Francisa Gustsa. Niewykluczone jednak, że inni drugoligowcy także będą próbowali się dozbroić.

 

Patrząc na składy poszczególnych polskich zespołów, łatwo można wywnioskować, że łakomym kąskiem może być jeden z zawodników Orła Łódź. Łodzianie zbudowali szeroką kadrę na sezon 2022. W zespole z Moto Areny jest trzech kandydatów do zajęcia dwóch miejsc dla zagranicznych żużlowców powyżej 24. roku życia (Brady Kurtz, Niels Kristian Iversen i Timo Lahti). Pewni miejsca w składzie nie mogą być też krajowi seniorzy czy Luke Becker na pozycji U-24. Mogą oni zostać zastąpieni przez Michała Gruchalskiego. Niewykluczone więc, że w pewnym momencie rozgrywek łodzianie zdecydują się na wypożyczenie któregoś z zawodników.

Najważniejsze osoby w łódzkim klubie przekonują, że nie myślą o wypożyczeniach swoich zawodników i chcą dysponować bardzo szeroką kadrą. – Ja chciałem mieć taką sytuację, żeby na każdej z pozycji była rywalizacja. Żużlowcy w większości chcą jednak, aby było tylu zawodników w drużynie, ile jest miejsc składzie. Muszą się w takim wypadku zastanowić czy chcą być sportowcami czy prowadzić biznes. Mówienie o atmosferze to są bajki. Zawodnicy są od rywalizowania na torze. Kto będzie lepszy, ten będzie jeździł i tyle – mówił nam Witold Skrzydlewski zaraz po zamknięciu okienka transferowego.

Żużel nie raz już jednak weryfikował takie zapewnienia. Każdy z zawodników chce jeździć i podnosić pieniądze z toru. Gdy żużlowiec na dłużej wypadnie ze składu, to z całą pewnością będzie zainteresowany startami w innym klubie. Wtedy ktoś z trójki Kurtz-Iversen-Lahti może stać się celem drugoligowców.

Po ostatnich informacjach o współpracy na linii Orzeł Łódź-Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, idealnym miejscem dla jednego z łódzkich seniorów mogłaby się okazać drużyna Niedźwiadków. Rawiczanie mają wprawdzie bardzo szeroką kadrę, ale prezes Sławomir Knop z pewnością z chęcią skorzysta z możliwości przeprowadzenia kolejnego hitowego transferu. Duet Sama Mastersa oraz jednego z wymienionej trójki mógłby się okazać kluczem do sukcesu.

Czy rawiczanie, podobnie jak SpecHouse PSŻ, zdecydują się na dozbrojenie? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach. Po ostatnim wzmocnieniu to jednak Skorpiony wydają się być tym największym faworytem do wygrania 2. Ligi Żużlowej.