Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dla kolekcjonerów gadżetów żużlowych nie brak w internecie stron, na których można wylicytować prawdziwe kolekcjonerskie „perełki”. Na jednej z aukcji można obecnie znaleźć rozliczenie angielskiego Poole ze swoim zawodnikiem pochodzące z… 1950 roku!

 

Jak udało nam się rozczytać, dokument wystawiony na aukcję to rozliczenie klubu Poole z zawodnikiem Frankiem Holcombe. Żużlowiec ten barwy Poole reprezentowałw latach 1948-1950, a później ścigał się również dla Playmouth. W swojej karierze ma również starty w grass-speedwayu, czyli rywalizacji na trawie.

Rozliczenie wystawione na aukcję dotyczy meczu Poole na własnym stadionie, który odbył się 10 kwietnia 1950 roku. Z rozliczenia można wyczytać, że zawodnika obciążono kosztami za galon paliwa i olej. W pięciu startach zawodnik wywalczył siedem punktów. Oprócz rozliczenia żużlowca można w pakiecie nabyć pismo w którym klub żużlowy informuje zawodnika, że planowany trening się nie odbędzie. Powiadomienie zostało wystawione 29 lipca 1948 i z pewnością wysłane pocztą, co dziś, w dobie telefonów komórkowych oraz internetu, wielu z nas może wydawać się wręcz nieprawdopodobne.