Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dla kolekcjonerów gadżetów żużlowych nie brak w internecie stron, na których można wylicytować prawdziwe kolekcjonerskie „perełki”. Na jednej z aukcji można obecnie znaleźć rozliczenie angielskiego Poole ze swoim zawodnikiem pochodzące z… 1950 roku!

 

Jak udało nam się rozczytać, dokument wystawiony na aukcję to rozliczenie klubu Poole z zawodnikiem Frankiem Holcombe. Żużlowiec ten barwy Poole reprezentowałw latach 1948-1950, a później ścigał się również dla Playmouth. W swojej karierze ma również starty w grass-speedwayu, czyli rywalizacji na trawie.

Rozliczenie wystawione na aukcję dotyczy meczu Poole na własnym stadionie, który odbył się 10 kwietnia 1950 roku. Z rozliczenia można wyczytać, że zawodnika obciążono kosztami za galon paliwa i olej. W pięciu startach zawodnik wywalczył siedem punktów. Oprócz rozliczenia żużlowca można w pakiecie nabyć pismo w którym klub żużlowy informuje zawodnika, że planowany trening się nie odbędzie. Powiadomienie zostało wystawione 29 lipca 1948 i z pewnością wysłane pocztą, co dziś, w dobie telefonów komórkowych oraz internetu, wielu z nas może wydawać się wręcz nieprawdopodobne.