Główny partner portalu

Robert Lambert (Wielka Brytania) 2021 ECCO Danish FIM Speedway Grand Prix Round 9 Vojens, Dania, 2021-09-11 Foto: Tomasz Przybylski // GESS.PL
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Robert Lambert w optymistycznym nastroju opuszczał parking w duńskim Vojens. Zawodnik zespołu z Torunia zakończył zawody na piątym miejscu, a do swojego konta dopisał dwanaście punktów. 

 

– Uważam, że Robert pojechał na bardzo przyzwoitym poziomie. Naszym celem są w tym roku półfinały i tu w Danii ten plan udało nam się zrealizować. Dziesięć punktów przed półfinałem to dobry wynik. W moim odczuciu pola startowe nie były dzisiaj do końca sprawiedliwe, ponieważ te wewnętrzne były lepsze. Jak to jednak bywa, każdy zawodnik musi startować z przyznanych pól. Półfinał, pomimo trzeciego miejsca, Robert pojechał bardzo dobrze. Tyle, ile mógł „wyciągnąć” z czwartego pola startowego, tyle wyciągnął. Jedziemy dalej i tyle – mówi menadżer zawodnika Tomasz Gaszyński. 

Zdaniem byłego członka teamu Tomasza Golloba fakt, iż ostatnie dwa turnieje cyklu odbędą się w Toruniu nie budzi podstaw, aby mówić o jakimkolwiek handicapie dla zawodnika drużyny z Grodu Kopernika.

– Teoretycznie mogę się z panem zgodzić, że znajomość toru może pomóc. Jednak wielu zawodników zna ten tor doskonale. Bywa też i tak, że znajomość toru przeszkadza. Zobaczymy jak zostanie on przygotowany, wtedy będzie można oceniać. My postaramy się, aby Robert pojechał jak najlepiej, a naszym celem jest to, aby w końcu pojechać w finale – podsumowuje Tomasz Gaszyński.