Steve Worrall. Fot: GB Speedway Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Steve Worrall nie pojawił się podczas niedzielnego meczu Optibet Lokomotivu Daugavpils w Tarnowie. Klub poinformował o tym, że Brytyjczyk poczuł się wyjątkowo źle na lotnisku i został przewieziony do szpitala. Birmingham Brummies poinformowały kibiców o kontuzji Worralla, jaką jest zapalenie błędnika.

 

Kibice Optibet Lokomotivu Daugavpils byli poruszeni brakiem ich kluczowego żużlowca podczas meczu z Unią Tarnów. Klub poinformował o osłabieniu tuż przed rozpoczęciem spotkania, a fani łotewskiego klubu życzyli Worralowi powrotu do zdrowia. Sytuacja wydawała się zaskakująca, ponieważ żużlowiec Glasgow Tigers jeszcze w sobotę rywalizował na torze w Middlesborough. Steve Worrall miał dolecieć do zespołu po zakończeniu spotkania, ale do tego nie doszło.

Żużel. Złe wieści z Zielonej Góry. Konieczna operacja

Żużel. Zmarzlik przestał wygrywać turnieje Grand Prix. Tak to komentuje

Lokomotiv poległ w Tarnowie, gdzie bohaterem był Daniłł Kolodinski. Łotysz zdobył czternaście punktów, ale próżno było szukać informacji o stanie zdrowia brytyjskiego lidera. Dopiero Birmingham Brummies, w dzień meczu pucharowego z Ipswich Witches, wystosowały oświadczenie dotyczące stanu zdrowia ich zawodnika. Steve Worrall cierpi na zapalenie błędnika, które wykryto podczas niedzielnej kontroli. Brytyjczyk nie jest w stanie rywalizować na motocyklu, przez co próżno szukać jego powrotu w najbliższym czasie. Sztab Brummies potwierdził, że za Worralla zastosują zastępstwo zawodnika. Oznacza to, że Piotr Pawlicki będzie miał sporo pracy, ponieważ rezerwa może jechać wiele razy jako tzw. ZZ.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Lokomotiv Daugavpils powinien otrzymać zastępstwo zawodnika za Brytyjczyka, ponieważ zawodnicy sklasyfikowani do zastępstwa zawodnika powinni się zmienić po piątym starcie drużyny w KLŻ. Oczywiście to wszystko jest zależne od wystawienia zwolnienia lekarskiego. W innym przypadku, Lokomotiv dysponuje również Justinem Sedgmenem oraz Łotyszami – Ricardsem Ansviesulisem czy Ernestem Matiuszonokiem. W sobotę (tj. 8 czerwca) mają odbyć się IM Wielkiej Brytanii, gdzie Worrall ma walczyć o przepustkę do Cardiff. Brytyjczyk osiągnął to przed rokiem, przyjeżdżając tuż za plecami Daniela Bewley’a.