Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wiktor Przyjemski powróci na Sportową 2. Co prawda nie w roli zawodnika Gryfów, o czym od dłuższego czasu marzą kibice Abramczyk Polonii, lecz jako ten, który na dobrze znanym sobie torze ma sprawić niespodziankę w starciu z najlepszymi zawodnikami w kraju. 19-latek został nagrodzony przez organizatorów cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Polski dziką kartą.

 

Przyjemski przed bieżącym sezonem postanowił spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze i związał się kontraktem z Orlen Oil Motorem Lublin. Kibice Polonii wierzą jednak, że to rozstanie jest tylko chwilowe, a ich ulubieniec powróci do Bydgoszczy w przypadku awansu Gryfów do elity. Póki co będą musieli się zadowolić śledzeniem jego poczynań przy Sportowej jako uczestnika bydgoskiej rundy IMP.

W ubiegłym sezonie Przyjemski był pierwszym rezerwowym cyklu, lecz z uwagi na kontuzje innych zawodników wystąpił we wszystkich trzech rundach cyklu. Uzbierał wówczas 14 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie 14. lokaty. W tym roku nie powiodło mu się w IMP Challenge na torze w Pile, które zakończył na 12. pozycji. Teraz będzie miał szansę, by na torze, na którym się wychował, pomieszać nieco szyki faworytom. Rezerwę toru stanowić będą Mateusz Szczepaniak i Franciszek Karczewski.

Żużel. Pilanie znaleźli dach nad głową! Wiemy gdzie dokończą sezon

Żużel. Jensen zakochany w atmosferze na W69. Aż zrobił zdjęcie kibicom!

Przypomnijmy, że pierwsza runda zmagań w Łodzi padła łupem Patryka Dudka, który w finale okazał się lepszy od Bartosza Zmarzlika, Bartłomieja Kowalskiego oraz Macieja Janowskiego i prowadzi w klasyfikacji. Bydgoską rundę zaplanowano na 27 lipca.