Redakcje Gazety Pomorskiej i Expressu Bydgoskiego podsumowały podczas specjalnej Gali sportowy rok 2021 w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli czarnego sportu.

Głosowanie czytelników dzienników na Sportowca Roku 2021 wygrał zawodnik bydgoskiej Polonii, Wiktor Przyjemski. Trzecie miejsce na podium w kategorii trener roku, wybieranej przez kapitułę konkursu zajął z kolei Jacek Woźniak.

Przedstawiciela Abramczyk Polonii można znaleźć również w głównej kategorii, którą także wybierała kapituła. Maksymilian Pawełczak, startujący na miniżużlu, zajął siódme miejsce. Sportowcem roku została natomiast Iga Baumgart-Witan, złota i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Tokio w sztafetach mieszanej i 4×400 metrów.

Warto wspomnieć że w skład kapituły plebiscytu wchodził prezes bydgoskiej Polonii, Jerzy Kanclerz.