Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

King’s Lynn Stars otrzymały karę za przełożenie meczu ligowego z Leicester Lions. „Gwiazdy” mają wyczyszczone konto z ligowych punktów i muszą zaczynać od zera. Zdaniem Speedway Control Bureau, drużyna z Adrian Flux Areny powinna być w stanie rozegrać spotkanie w pierwotnym terminie.

 

Speedway Control Bureau nie przebiera w środkach. Organ kontrolujący przebieg spotkań żużlowych w Wielkiej Brytanii ostatnio zawiesił Lee Complina na okres 20 miesięcy. Dodatkowo wydał on stosowne ostrzeżenie w kierunku Camiego Browna, menedżera Glasgow Tigers, za krytykę poczynań sędziego meczu Glasgow Tigers-Edinburgh Monarchs. Tym razem King’s Lynn Stars znalazły się na celowniku SCB z powodu przełożenia meczu SGB Premiership przeciwko Leicester Lions.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK!

King’s Lynn Stars, trzy dni przed planowanym meczem, opublikowały oświadczenie za pośrednictwem strony internetowej. Głównym powodem, dla którego chciano przełożyć spotkanie była absencja dwóch polskich żużlowców. Tobiasz Musielak znajduje się na liście kontuzjowanych żużlowców. Zawodnik Arged Malesy Ostrów Wielkopolski złamał obojczyk podczas meczu ligowego z Birmingham Brummies i nie może wspomóc jakiegokolwiek ze swoich pracodawców. W Wielkiej Brytanii jest to o tyle ważne, ponieważ Musielak był najlepszym zawodnikiem pod względem CMA. Drugim nieobecnym był Patryk Wojdyło, który 9 maja ścigał się w eliminacjach do IMP Challenge. Zespół tłumaczył swoją decyzję faktem, że nie chce dawać kibicom meczu w okrojonym składzie.

Żużel. 20 miesięcy zawieszenia! Surowy wyrok dla brytyjskiego żużlowca

Oczywiście Speedway Control Bureau natychmiast ogłosił, że przyjrzy się temu precedensowi. Co warte odnotowania, kolejne dwa mecze – wyjazdowa potyczka z Birmingham Brummies oraz domowy pojedynek z Sheffield Tigers również zostały odwołane. Tym razem tłumaczono to opadami deszczu i niezbyt przychylnymi prognozami. Wracając do tematu starcia z Leicester Lions, SCB wydało oświadczenie w sobotnie przedpołudnie. Uznano, że King’s Lynn Stars miało możliwość, aby wystąpić w tymże spotkaniu. Wszystko przez wykorzystywanie gości, ponieważ aż trzy zespoły z SGB Premiership „odpoczywały” w planowym terminie meczu z Lions. Dodatkowo klub z Norfolk mógł wykorzystać żużlowców, którzy startują w niższej lidze – SGB Championship. BSPL, czyli British Speedway Promoters Limited, w zgodzie z SCB uznali, że Stars bezpodstawnie przełożyli spotkanie.

Żużel. Prezes Kolejarza wspomina Andrieja Kudriaszowa. „Był wzorem do naśladowania”

Co ciekawe, w dalszym ciągu odbywało się postępowanie odnośnie zeszłego sezonu. W 2023 roku, King’s Lynn Stars przełożyli starcie z Ipswich Witches przez rzekome uszkodzenia płotu po wyścigu Stock Cars. Te dwa wykroczenia nałożyły się na to, że podjęto decyzje o odebraniu dwóch punktów meczowych. Klub Tobiasza Musielaka i Patryka Wojdyło spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ustępując Birmingham Brummies.