Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Abramczyk Polonia Bydgoszcz rozbiła Innpro ROW 61:29 w hicie 6. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. Bydgoszczanie nie pozostawili złudzeń osłabionym rywalom i w pełni wykorzystali nieobecność Brady’ego Kurtza. Swoją cegiełkę do tego triumfu dołożył Franciszek Karczewski, który nie krył zadowolenia z wygranej w biegu juniorskim.

 

Swoje punkty do tak wysokiej wygranej dołożył wypożyczony z Krono-Plast Włókniarza Franciszek Karczewski. Junior zwyciężył bieg młodzieżowy, a następnie przywiózł za swoimi plecami Pawła Trześniewskiego. Triumf w wyścigu juniorskim oznaczał przełamanie dla 18-latka. Była to dla niego pierwsza „trójka” na torze w Bydgoszczy w tym sezonie ligowym i pierwsza wygrana od 21 kwietnia i meczu z Cellfast Wilkami Krosno. Młodzieżowiec nie krył zadowolenia z tego faktu i pozytywnie ocenił swój występ. – Myślę, że w miarę okay. Po prostu pomału do przodu. Udało się w końcu wygrać jakiś bieg juniorski. Będę się starał żeby z meczu na mecz było coraz lepiej – powiedział nam po spotkaniu.

Żużel. Zerwali flagę i wywołali zamieszki! Jest zakaz wyjazdowy!

Niedzielny mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Do Bydgoszczy przyjechał niepokonany Innpro ROW Rybnik. Szybko okazało się, że bydgoszczanie nie dadzą żadnych szans swoim rywalom. Wynik 61:29 mówi sam za siebie. Tak wysokiego rezultatu nie spodziewał się chyba nikt. Jak podszedł do tego junior Abramczyk Polonii Franciszek Karczewski? –  Fajny mecz, duża przewaga, dlatego myślę, że zawody na pewno na plus.

„Gryfy” prowadziły od pierwszego biegu, jednak w 6. wyścigu 4:2 wygrali goście niwelując straty do 4 punktów. Wówczas wydawało się, że mecz może być bardziej wyrównany. Od 7. gonitwy zaczęła się niesamowita seria Abramczyk Polonii. Podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego wygrali 8 biegów z rzędu, w tym aż 6 w stosunku 5:1. Z czego, zdaniem młodzieżowca, wynikała tak dobra passa? – Te ustawienia, to wszystko mieliśmy połapane na 100% i każdy po prostu bawił się jazdą – podsumował Karczewski.

W następnej kolejce Abramczyk Polonia wybierze się do Ostrowa na starcie z Arged Malesą. Spotkanie zaplanowane jest na najbliższą niedzielę. Początek o 18:00.