Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Paweł Przedpełski nie dał szans rywalom z trzynastoma punktami, na pierwszym miejscu, wjechał do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na podium znaleźli się też Jarosław Hampel (11 punktów) i Piotr Pawlicki z dziesięcioma oczkami. W walce o tytuł IMP pojadą też Przemysław Pawlicki, Krzysztof Buczkowski oraz Kacper Woryna, Bartosz Smektała. Na ósme miejsce, ostatnie premiowane awansem, sensacyjnie wskoczył Robert Chmiel. Po biegu dodatkowym pozycję pierwszego rezerwowego zdobył Oskar Fajfer.

 

 

Pierwszy wyścig przyniósł świetny start jadącemu na czwartym torze Kacprowi Worynie. Nie dał on szansy pozostałym rywalom, a z kolei nie poradził sobie na tym starcie Krzysztof Kasprzak. Piotr Pawlicki zaliczył za to niezbyt udane rozpoczęcie w biegu numer dwa. Krzysztof Buczkowski szalał po szerokiej, chcąc wyprzedzić jadącego na prowadzeniu Norberta Krakowiaka. Nie udało mu się jednak zgarnąć „trójki”. Szans nie dał rywalom w trzecim starcie najmłodszy w tym gronie Wiktor Przyjemski. Udanie odpierał ataki Mateusza Szczepaniaka. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz upadł nieszczęśliwie na wyjściu z pierwszego łuku czwartego okrążenie, przez co nie ukończył udziału w tej gonitwie. Oskar Fajfer był z kolei tym, który brawurowo wyprzedził Wiktora Lamparta i dzięki temu zainkasował dwa punkty. Serię zamknęło pewne zwycięstwo Przemysława Pawlickiego, dla którego trampoliną okazał się czwarty tor. Gleb Czugunow miał chrapkę na jeden punkt, nie wyprzedził jednak Bartosza Smektały.

Norbert Krakowiak zaskoczył resztę stawki, kiedy wyjechał z trzeciego pola w piątym biegu. Wyprzedził tym samym Przemysława Pawlickiego. Starszy z braci upadł na drugim łuku drugiego okrążenia, ale podniósł się z toru i reszta mogła kontynuować rywalizację. Paweł Przedpełski zburzył wizję Jarosława Hampela, że starszy z nich będzie pierwszy w szóstym wyścigu. Pogodził ich jednak Paweł Przedpełski. Siódma odsłona zmagań przyniosła dobry start Bartosza Smektały z drugiego toru, gonił go jednak Kevin Fajfer. O jedno oczko walczyli Wiktor Lampart i Krzysztof Kasprzak, ale ten drugi zanotował defekt. Ósmy wyścig to równy start całej czwórki, jednak Kacpra Worynę z dwóch stron zamknęli Buczkowski i Szczepaniak.

Robert Chmiel popisał si jazdą po szerokiej w dziewiątej gonitwie, by wyprzedzić najszybszego na starcie Pawlickiego. Ten jednak nie dał się i odbił pierwsze miejsce. Kapitalnie w dziesiątym wyścigu wystartował Smektała, jednak wyprzedził go Paweł Przedpełski. Jarosław Hampel w jedenastym wyjeździe jechał po szerokiej, Oskar Fajfer odparł jednak jego zakusy. Kacper Woryna był za to bezkonkurencyjny na zamknięcie serii, kiedy już wyprzedził Przemysława Pawlickiego, prowadzenia nie oddał już do mety. Fajfer polował na Pawlickiego, jednak bez rezultatu.

Tuż po podniesieniu taśmy w trzynastym wyścigu na tor upadł, już po raz drugi dziś, Mateusz Szczepaniak. Jarosław Hampel przeciął linię mety jako pierwszy, a za jego plecami o dwa punkty walczyli Chmiel i Kevin Fajfer. Paweł Przedpełski bezpardonowo potraktował Przemysława Pawlickiego na starcie czternastej odsłony rywalizacji. Pokonał też Krzysztofa Buczkowskiego, jednak sprytny manewr przyniósł zwycięstwo Przedpełskiemu. Gleb Czugunow w czwartym starcie zwyciężył po raz pierwszy. Wiktor Przyjemski czaił się za nim, jednak ostatecznie musiał zadowolić się pokonaniem Tomasza Gapińskiego, który zastąpił Krzysztofa Kasprzaka. Piotr Pawlicki znów dobrze pokazał się na zamknięcie czwartej serii, kiedy to wyprzedził Kacpra Worynę i utrzymał prowadzenie przez cały bieg.

Krzysztof Buczkowski popisał się najlepszym refleksem i jazdą w otwarciu piątego fragmentu zawodów. Paweł Przedpełski w osiemnastej odsłonie zmagań był pierwszy, a za jego plecami Oskar i Kevin Fajfer stworzyli świetne widowisko, lepiej jednak poradził sobie bardziej utytułowany z nich. Mateusz Szczepaniak, gdy zawodnicy wyjechali na tor po raz 19., znalazł się w kleszczach braci Pawlickich, obaj go minęli, spychając na trzecie miejsce. Jarosław Hampel zwycięstwem zamknął swoje starty i całą imprezę, a o jeden punkt powalczyli Norbert Krakowiak i Kacper Woryna.

O miejsce dziewiąte, a więc o pozycję pierwszego rezerwowego, powalczyli jeszcze w biegu dodatkowym Norbert Krakowiak i Oskar Fajfer, mający po osiem oczek. Dobrze zaczął Fajfer, jadący z pierwszego toru w czerwonym kasku. Norbert Krakowiak dojechał do mety w bardzo wolnym tempie.

 

IMP Challenge-Piła

1. Paweł Przedpełski 13 (1,3,3,3,3)

2. Jarosław Hampel 11 (2,1,2,3,3)

3. Piotr Pawlicki 10 (0,2,3,3,2)

4.Przemysław Pawlicki 10 (3,u,2,2,3)

5. Krzysztof Buczkowski 10 (2,3,1,1,3)

6. Kacper Woryna 9 (3,1,3,2,0)

7. Bartosz Smektała 9 (1,3,2,1,2)

8. Robert Chmiel 9 (2,2,2,2,1)

————————————————————

9. Norbert Krakowiak 8+2 (3,3,1,d,1)

10. Oskar Fajfer 8+3 (2,1,3,0,2)

11. Kevin Fajfer 6 (1,2,1,1,1)

12. Wiktor Przyjemski 5 (3,0,0,2,0)

13. Gleb Czugunow 3 (0,0,0,3,0)

14. Mateusz Szczepaniak 3 (u,2,0,u,1)

15. R1 Tomasz Gapiński 3 (1,2)

16. Wiktor Lampart 3 (1,1,1,0,-)

17. Krzysztof Kasprzak 0 (0,d,0,-)

18. Marcin Nowak 0 (d)

Bieg po biegu:

1. WORYNA, Chmiel, Przedpełski, Kasprzak

2. KRAKOWIAK, Buczkowski, K. Fajfer, Pi. Pawlicki

3. PRZYJEMSKI, O.Fajfer, Lampart, Szczepaniak (u)

4. PRZ. PAWLICKI, Hampel, Smektała, Czugunow

5. KRAKOWIAK, Chmiel, O. Fajfer, Prz. Pawlicki (u)

6. PRZEDPEŁSKI, Pi. Pawlicki, Hampel, Przyjemski

7. SMEKTAŁA, K. Fajfer, Lampart, Kasprzak

8. BUCZKOWSKI, Szczepaniak, Woryna, Czugunow

9. PI. PAWLICKI, Chmiel, Lampart, Czugunow

10. PRZEDPEŁSKI, Smektała, Krakowiak, Szczepaniak

11. O.FAJFER, Hampel, Buczkowski, Kasprzak

12. WORYNA, Prz. Pawlicki, K. Fajfer, Przyjemski

13. HAMPEL, Chmiel, K. Fajfer, Szczepaniak (u)

14. PRZEDPEŁSKI, Prz. Pawlicki, Buczkowski, Lampart

15. CZUGUNOW, Przyjemski, Gapiński, Krakowiak (d)

16. PI. PAWLICKI, Woryna, Smektała, O. Fajfer

17. BUCZKOWSKI, Smektała, Chmiel, Przyjemski

18. PRZEDPEŁSKI, O.Fajfer, K. Fajfer, Czugunow

19. PRZ. PAWLICKI, Pi. Pawlicki, Szczepaniak, Nowak (d)

20. HAMPEL, Gapiński, Krakowiak, Woryna

Bieg dodatkowy o 9.miejsce: O.FAJFER, Krakowiak

Sędziował: Michał Sasień