Jerzy Kanclerz fot. Jakub Soboczyński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po bardzo przekonującym zwycięstwie Abramczyk Polonii Bydgoszcz nad Innpro ROW-em Rybnik, zespół znad Brdy musiał jednak przełknąć gorycz porażki w kolejnym spotkaniu przeciwko Arged Malesie Ostrów. Po zawodach przegraną swojej drużyny oceniał prezes bydgoszczan Jerzy Kanclerz. 

 

Przypomnijmy, że ekipa Polonii już od początku spotkania nie była w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym gospodarzom. Ostrowianie zdołali zbudować sobie przewagę, którą konsekwentnie do końca meczu utrzymywali bądź powiększali. W drużynie gości z kolei trójki dowoził praktycznie tylko Krzysztof Buczkowski.

Żużel. Jego występ w meczu z Wybrzeżem stał pod znakiem zapytania. „Chciałem walczyć o każdy punkt”

– Rozczarowanie to niewłaściwe słowo. Liczyłem jednak na bardziej zacięte spotkanie. Taka jest jednak specyfika tej ligi. Niedawno na wyjeździe w Bydgoszczy duże problemy miał zespół z Rybnika. Teraz męczyliśmy się my. Trudno zresztą myśleć o wygranej, kiedy jedzie jeden zawodnik. Proszę zwrócić uwagę, że wygraliśmy indywidualnie zaledwie pięć biegów, z czego aż cztery za sprawą Krzysztofa Buczkowskiego – ocenił Jerzy Kanclerz w rozmowie z Kurierem Ostrowskim.

Żużel. Ciężki czas dla fanów Apatora. Lampart mówi o wstydliwej porażce i kibicach

Sternik Polonii przyznaje jednak, że przegrana z Ostrowem niczego nie przekreśla i w dalszej fazie sezonu jeszcze wiele może się zdarzyć. Dodatkowo prezes bydgoszczan przypomina o planie, który jego ekipa ma zamiar wykonać.

– Mecze wyjazdowe w Poznaniu i Ostrowie nie układały się po naszej myśli, co pokazuje, że liga jest wyrównana. Od początku powtarzałem, że do zajęcia pierwszego lub drugiego miejsca trzeba wygrać wszystkie spotkania u siebie, dwa lub trzy na wyjeździe i powalczyć o sześć, siedem bonusów. Staramy się ten cel realizować – podsumował Kanclerz.

Kolejną szansę na punkty bydgoszczanie będą mieli już w najbliższą niedzielę. Zmierzą się wtedy na swoim torze z Cellfast Wilkami Krosno. Początek tego spotkania o 14:00.