Główny partner portalu

Krzysztof Meyze. Foto: Jarek Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy obsadę sędziowską zaległych spotkań 1. i 3. kolejki PGE Ekstraligi. Pracowity weekend czeka Krzysztofa Meyze i Michała Sasienia, którzy będą dwukrotnie prowadzić spotkania.

Pierwszym spotkaniem, które odbędzie się w piątek, 23 kwietnia, o godzinie 18:00, będzie starcie w Lublinie, podczas którego miejscowe Koziołki podejmą drużynę z Częstochowy. Dla obu ekip będzie to drugie spotkanie w tym sezonie. Zarówno, częstochowianie jak i lublinianie przegrali swoje pierwsze mecze, dlatego dla obu drużyn jest to okazja do szybkiej rehabilitacji i podniesienia morali w swoich szeregach. Warto zaznaczyć, że będzie to debiut Dominika Kubery, który 19 kwietnia oficjalnie został zawodnikiem Motoru Lublin. Rozjemcą spotkania będzie Krzysztof Meyze, natomiast pieczę nad torem będzie sprawował Arkadiusz Kalwasiński.

W drugim piątkowym meczu Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Goście podejdą do tych zawodów w dobrych nastrojach, bowiem pokonali u siebie eWinner Apator Toruń 51:39. Grudziądzanie natomiast przegrali ważne starcie z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. Zawody poprowadzi Michał Sasień, a komisarzem toru będzie Aleksander Janas. Pierwszy bieg rozpocznie się o 20:30.

Sobota i niedziela to nadrabianie zaległości z 3. kolejki. O godzinie 18:00 Fogo Unia Leszno podejmie u siebie eWinner Apator Toruń. Obie drużyny mają dwa punkty po dwóch kolejkach. Spotkanie poprowadzi Paweł Słupski, natomiast odpowiedzialnym za tor będzie Michał Wojaczek. Tuż po meczu w Lesznie, Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmie z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. Arbitrem spotkanie będzie Piotr Lis, a komisarzem toru Jacek Krzyżaniak. Rozpoczęcie zawodów zaplanowane jest na 20:30.

Niedziela rozpocznie się rywalizacją Zooleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz, który będzie gościć Moje Bermudy Stal Gorzów. Będzie to pierwszy mecz Krzysztofa Kasprzaka przeciwko swojej byłej drużynie, którą reprezentował od 2012 r. Widowisko posędziuje Krzysztof Meyze, natomiast torem zaopiekuje się Maciej Głód. Rozpoczęcie zawodów zaplanowane jest na godzinę 16:30. W ostatnim meczu 3. kolejki Motor Lublin zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Ponownie na wieżyczce sędziowskiej zobaczymy Michała Sasienia, natomiast pilnować toru będzie Jacek Woźniak. Zawodnicy do pierwszego biegu wyjadą o godzinie 19:15.

ADAM ŁUKSZA