Główny partner portalu

Żużel. Pozytywny wynik testu na COVID-19 w Grudziądzu. Lachbaum poddany izolacji

Roman Lachbaum. Foto: Krzysztof Konieczny, GKM Grudziądz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Złe wiadomości napłynęły do nas w środowe przedpołudnie. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał Roman Lachbaum. W takiej sytuacji grudziądzanie będą musieli radzić sobie w meczach z Fogo Unią Leszno i Motorem Lublin bez swojego zawodnika.

 

Lachabum w ostatnich tygodniach zaczął pojawiać się w składzie Janusza Ślączki. Na ten moment ma on odjechanych 14 wyścigów, w których wykręcił średnią 1,571 punktu. Wiadomo, że nie poprawi tego wyniku w meczach z Fogo Unią Leszno (23 lipca) i Motorem Lublin (26 lipca).

– Zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca (29 lipca). Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu – napisano w oficjalnym komunikacie PGE Ekstraligi.

Dodajmy, że w ostatnim starciu PGE Ekstraligi z eWinner Apatorem Toruń, Lachbaum pokazał się z dobrej strony. W pojedynku z torunianami “wykręcił” 7 punktów z trzema bonusami.