Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy obsadę tegorocznych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz miasto, które je zorganizuję. Impreza odbędzie się 3 kwietnia w Poznaniu. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 14.

 

Do rywalizacji w ZOOleszcz MPPK przystąpi siedem klubowych duetów. Są nimi: broniący tytułu zespół ZOOleszcz GKM Grudziądz, Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski i gospodarze – PSŻ Poznań. Przypominamy, iż każda ekipa musi składać się z dwóch zawodników oraz zawodnika rezerwowego, który nie jest konieczny.

– Poznań jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego w oficjalnym komunikacie.

Tegoroczne Mistrzostwa będą już 49. edycją. Największym dorobkiem medalowym mogą się poszczycić zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, którzy mają w swoich dorobku 19 krążków (11 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe)

– Fajnie, że kolejne miasto będzie gościć uczestników rywalizacji o medale w ZOOleszcz MPPK. Faworyta wskazać na pewno  bardzo trudno, ale to tylko dobrze dla poziomu sportowych emocji. Liczymy, że kibice w niedzielne kwietniowe popołudnie licznie stawią się na stadionie, wkrótce podamy szczegółowe informacje o sprzedaży biletów – powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl

Rok temu historyczne złoto wywalczył zespół GKM-u Grudziądz, srebrny medal zdobyli częstochowianie, z kolei najniższy stopień podium uzupełnił Falubaz Zielona Góra.

Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz PSŻ Poznań. Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.