Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Promotorzy Indywidualnych Mistrzostw Polski potwierdzili, że ostatnie miejsce w cyklu zostało zajęte przez Janusza Kołodzieja. Zawodnik Unii Leszno otrzymał stałą „dziką kartę”.

 

Kołodziej w wyniku kontuzji nie mógł wystartować w IMP Challenge, więc był bezsprzecznie uważany za faworyta do otrzymania „dzikusa”. Bez zaskoczenia uzyskał prawo do startu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2024 jako stały uczestnik. Wychowanek Unii Tarnów w tej imprezie triumfował czterokrotnie i pięciokrotnie stawał na najniższym stopniu podium.

Żużel. Szokujące słowa kierownika! „To jest amatorstwo. Połowę zawodników bym przepędził”

Żużel. Złe wieści z Zielonej Góry. Konieczna operacja

Od 2022 roku Indywidualne Mistrzostwa Polski rozgrywane są w formie mini cyklu składającego się z trzech rund. W tym roku zawodnicy rozpoczną rywalizację 6 lipca na torze w Łodzi. Druga runda zaplanowana jest 27 lipca w Bydgoszczy, a indywidualnego mistrza Polski powinniśmy poznać 10 sierpnia. Gospodarzem rundy kończącej zmagania będzie Lublin.

Żużel. Mecz się nie zaczął, a stadion Motoru… eksplodował z radości! Wielkie święto w Lublinie!

Zagwarantowane miejsca mieli Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Maciej Janowski, Bartłomiej Kowalski, Patryk Dudek i Szymon Woźniak. Do nich dołączyło ośmiu najlepszych zawodników IMP Challenge w Pile, a ostatnie miejsce zajął Janusz Kołodziej. Dodatkowo w każdym turnieju organizator wybierze jednego zawodnika, który weźmie udział z jednorazową dziką kartą.

Żużel. Falubaz zły po końcówce w Toruniu. Hampel: Żałujemy tej powtórki

Pełnoprawni uczestnicy finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski 2024:

Bartosz Zmarzlik
Maciej Janowski
Patryk Dudek
Szymon Woźniak
Dominik Kubera
Bartłomiej Kowalski
Paweł Przedpełski
Jarosław Hampel
Piotr Pawlicki
Przemysław Pawlicki
Krzysztof Buczkowski
Kacper Woryna
Bartosz Smektała
Robert Chmiel
Janusz Kołodziej