Główny partner portalu

Jakub Miśkowiak. Foto: Radek Kalina / Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Motor Lublin, Arged Malesa Ostrovia Ostrów, Lokomotiv Jauniba Daugavpils i Bocar Włókniarz Częstochowa to zespoły, które powalczą o medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W tym roku rywalizacja odbędzie się w czterech odsłonach, a pierwsza z nich – 24 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Pierwszy finał pierwotnie miał się odbyć w Lublinie, ale na wniosek organizatora zamieniono gospodarza z drugim turniejem finałowym. I tak, 24 sierpnia młodzi żużlowcy rywalizować będą w Ostrowie Wielkopolskim, 31 sierpnia w Lublinie, a w kolejnym tygodniu gospodarzem będzie Lokomotiv Daugavpils. Zawody te odbędą się w Polsce, ale jeszcze nie ustalono gdzie. Do tej pory Łotysze jako gospodarze występowali w Ostrowie Wielkopolskim, ale ze względu na awans ostrowian do finału, takie rozwiązanie nie jest możliwe.

Wszystko rozstrzygnie się w Częstochowie, 14 września, podczas ostatniego finału DMPJ.

A warto dodać, że pod koniec sierpnia czeka nas jeszcze jedna odsłona zmagań młodzieżowych. 25 sierpnia w Częstochowie odbędzie się finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach wezmą udział zespoły z Leszna, Torunia, Tarnowa, Częstochowy, Grudziądza, Lublina i Rybnika.