Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Pontus Aspgren
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

ROW Rybnik wzmacnia się przed decydującą fazą sezonu 2021. W ostatnim komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego widnieje informacja, że do drużyny dołączył Pontus Aspgren. Szwed wraca do „większego” speedwaya, bowiem pojedzie także w Grand Prix Szwecji.

 

Ostatnimi czasy nie brakowało opinii, że Rekiny z Rybnika nie wykorzystują pełni swojego potencjału. Eksperci wypowiadali się krytycznie m.in. o formie Michaela Jepsena Jensena. W związku z powyższym, klub postanowił się zabezpieczyć i dogadał się z Pontusem Aspgrenem. 30-latek podpisał przed sezonem grzecznościowy kontrakt z ROW-em, ale prawdopodobnie dopiero teraz dostanie szanse w meczach ligowych.

Szwed wyglądał bardzo dobrze m.in. w rozgrywkach Bauhaus-Ligan, gdzie reprezentuje barwy Smederny Eskilstuna. W sezonie 2020 reprezentował barwy Lokomotivu Daugavpils i w eWinner 1. LŻ zanotował średnią 1,482, co z pewnością go nie satysfakcjonowało. W najbliższy weekend ROW Rybnik uda się na bardzo trudny teren. Rywalem będzie będąca w świetnej formie Arged Malesa Ostrów.

Dodajmy jeszcze, że Szwed pojedzie w cyklu Grand Prix. Dziką kartę na szwedzki turniej GP, który odbędzie się 14 sierpnia w Malilli miał otrzymać mistrz Szwecji, a z racji tego, że wygrał Fredrik Lindgren, nominację odebrał Pontus Aspgren.

KONRAD MARZEC