Główny partner portalu

fot. John Somerville Collection
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niedawno odeszła od nas legenda polskiego oraz światowego żużla, Zenon Plech. Wicemistrz świata z 1979 roku swoją przygodę z czarnym sportem zaczynał w Gorzowie. Właśnie tam, na stadionie Edwarda Jancarza, chcemy upamiętnić zawodnika Stali Gorzów specjalną, pamiątkowa tablicą.

Po krasnalu Tomasza Jędrzejaka i staraniami o nazwanie jednego z wrocławskich rond imieniem Ryszarda Nieścieruka, to trzecia inicjatywa z naszej strony, mająca na celu upamiętnienie legendy żużla. Tradycyjnie mamy nadzieję, że jako fani czarnego sportu, pomożecie, aby takowa tablica została odsłonięta w przeddzień Memoriału Edwarda Jancarza. Naszą inicjatywę, co nie jest niespodzianką, popiera klub z Gorzowa.

– Bez jakichkolwiek wątpliwości tablica upamiętniającą Zenona Plecha to doskonała inicjatywa. Zenon zaczynał swoją karierę w Gorzowie i przyczynił się do wielu sukcesów naszego klubu. Swoimi działaniami również chcemy upamiętnić tak wielką postać światowego żużla i w pełni popieramy akcję redakcji PoBandzie – mówi Marek Grzyb, prezes dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

– Na pewno tablica stanie w charakterystycznym miejscu. Chcemy, aby była dobrze widoczna i przypominała, że na tym torze swoją przygodę z żużlem zaczynał dwukrotny medalista indywidualnych mistrzostw świata – mówi z kolei dyrektor klubu, Tomasz Michalski.

Wszystkich, którzy szanowali i doceniali wyczyny torowe Zenona Plecha prosimy o wpłaty na zrzutkę na pamiątkową tablicę. Dzięki Wam Super Zenon może mieć swoje stałe miejsce na obiekcie gorzowskiej Stali. Dodajmy, że im więcej środków uda nam się zebrać, tym tablica będzie okazalsza.

LINK DO ZBÓRKI http://Żużel. Pomoc pobandzie. Tablica Plecha