Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Polskie kluby zablokują zawodników? Ucierpi na tym speedway na Wyspach

Tai Woffinden. Fot: GB Speedway Team

17 maja – zgodnie z przyjętym wcześniej planem – wystartować ma sezon żużlowy w Anglii. Jak podaje Speedway Star, może się zdarzyć, że w rozgrywkach zabraknie kilku znaczących dla tamtejszej ligi zawodników. Powodem mają być zakulisowe wiadomości napływające z Polski. 

Wedle doniesień, na które powołuje się magazyn, polskie kluby informują swoich zawodników zagranicznych, że nie będą mogli swobodnie przemieszczać się poza granicami Polski. Sytuacja ta może mieć zatem wpływ nie tylko na brytyjski speedway, ale również na żużel w innych krajach. Wszystko ma być spowodowane walką z trzecią falą pandemii koronowirusa i panującymi obostrzeniami. Dla przykładu – obecnie w Anglii obowiązuje dziesięciodniowa kwarantanna i wymagane jest wykonanie dwóch testów przed wjazdem. A ponadto swobodne przemieszczanie się zawodników mogłoby spowodować zwiększenie ryzyka zakażenia, a co za tym idzie – skomplikować sytuację polskich klubów.

– Chciałem odwiedzić rodzinę. Niestety, kwestia dopasowania lotów, ich ceny oraz obostrzenia obowiązujące w poszczególnych państwach sprawiają, że punktualne dotarcie na mecz mogłoby okazać się niemożliwe. Sam lot z Danii do Anglii kosztuje 1200 funtów – mówi zawodnik Arged Malesy Ostrów, Nicolai Klindt.

Polska strona zareagowała na doniesienia angielskich dziennikarzy. – Nie mamy wiadomości, jakoby miały być wprowadzone ograniczenia związane z przemieszczaniem się do i z Polski. Cały czas staramy się na bieżąco monitorować sytuację. Ciężko w tej chwili powiedzieć, w jakim kierunku potoczą się sprawy i co jeszcze może zostać odgórnie wprowadzone – mówi na łamach angielskiego pisma Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. 

Wedle Anglików, jeśli zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia związane z przemieszczaniem się. to postawi to w trudnej sytuacji angielskie kluby oraz takich zawodników jak Brady Kurtz, Hans Andersen, Bjarne Pedersen, Dan Bewley, Adam Ellis czy Jack Holder. Żużlowcy będą musieli bowiem wybierać, czy startować w Anglii czy skupić się na Danii, Szwecji oraz Polsce. W większości przypadków wybór padłby najpewniej na opcję numer dwa, a straciłby na tym angielski speedway…

LVBET

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.