Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że zimowe zgrupowania żużlowych ekip stoją pod znakiem zapytania. Szefowie klubów wciąż nie są w stu procentach pewni czy ich drużyny będą mogły wyjechać na obozy przygotowawcze i czekają na kolejne informacje dotyczące rządowych restrykcji. Jedną z drużyn, która ma w planach wspólny wyjazd jest Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Jerzy Kanclerz chciałby, aby jego drużyna ponownie udała się na zgrupowanie do Cetniewa.

Dla zawodników Abramczyk Polonii byłby to drugi wyjazd do Cetniewa z rzędu. Przed rozgrywkami w sezonie 2020, bydgoszczanie spędzili w dzielnicy Władysławowa cztery dni. W 2019 roku natomiast siedmiokrotni mistrzowie Polski udali się do Uzdrowiska Wieniec-Zdrój.

– Wszystko zależy od obostrzeń, ale na taki obóz przedsezonowy znów chcielibyśmy pojechać. W zeszłym roku bardzo miło spędziliśmy czas w Cetniewie i najprawdopodobniej tam też odbędzie się tegoroczne zgrupowanie. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich mamy zdecydowanie wszystko, co nam potrzeba. Zawodnicy mogą zarówno ciężko potrenować, jak i się zintegrować – mówi nam Jerzy Kanclerz.

Tegoroczne zgrupowanie jest dla bydgoszczan istotne, ponieważ w drużynie doszło do kilku istotnych zmian. Przede wszystkim zespół ma nowego trenera – Lecha Kędziorę. W zespole ze Sportowej jest także dwóch nowych zawodników – Wadim Tarasienko oraz Adrian Gała.

– Jeśli obóz się nie odbędzie, to wielkiej tragedii nie będzie, ponieważ Lech Kędziora to doświadczony szkoleniowiec i zna wszystkich zawodników. Nie ukrywam jednak, że dobrze by było, żeby nasi zawodnicy i trener się zintegrowali. Takie obozy przygotowawcze są przydatne i wierzymy, że uda nam się wspólnie wyjechać – dodaje sternik klubu znad Brdy.

Przypomnijmy, że bydgoszczanie rozpoczną sezon 2021 od domowego starcia z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Kolejnym rywalem Polonii będą natomiast Cellfast Wilki Krosno.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Obóz Stali inny niż zwykle. Zmarzlik przekonał trenera i działaczy | PoBandzie (po-bandzie.com.pl)