Reprezentacja Polski awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Biało-Czerwoni nie mieli absolutnie żadnych problemów na torze w czeskich Pardubicach, dość powiedzieć, że nie wygrali tylko czterech biegów! Drugie miejsce w turnieju zajęli Szwedzi, na najniższym stopniu podium uplasowali się Czesi, a ostatnie miejsce zajął zespół słowacko-słoweńsko-austriacki.

Polacy w sobotę nie wygrali tylko czterech wyścigów – podopiecznych Rafała Dobruckiego w pojedynczych biegach wyprzedzili Alexander Woentin, Gustav Grahn, Jan Kvech i Nick Skorja. Tym samym Polska zdobyła 56 na 60 możliwych punktów, a dwóch żużlowców – Jakub Miśkowiak i Wiktor Lampart zakończyli zawody z kompletem punktów.

Polacy wywalczyli awans do wielkiego finału DMEJ, który odbędzie się 28 sierpnia w Daugavpils, Oprócz Biał0-Czerwonych w zawodach pojadą Łotysze, Duńczycy i Niemcy.