Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niestety, pandemia znów daje się we znaki. Ze względu na wzrost zachorowań na terenie Holandii, tamtejsi działacze po konsultacji z FIM odwołali zaplanowany na 26 września finał Drużynowych Mistrzostw Świata na długim torze. 

 

– Biorąc pod uwagę nagły wzrost ograniczeń wprowadzonych przez holenderski rząd i niepewność związaną z pandemią Covid-19, FIM, Holenderska Federacja Motocyklowa (KMNV) i lokalny organizator St. Motorsport Roden z przykrością ogłaszają anulowanie FIM Long Track of Nations 2021, który pierwotnie miał się odbyć 26 września w Roden. FIM wyraża podziękowania wszystkim zaangażowanym stronom za ich nieustające wysiłki w tych skomplikowanych czasach – można przeczytać w oficjalnym komunikacie FIM. 

Przypomnijmy, że po raz pierwszy w historii w zawodach miała wystartować żużlowa reprezentacja Polski na długim torze, w składzie Adam Skórnicki, Marcin Sekula i Stanisław Burza. Nieoficjalnie wiadomo, że światowa federacja nie będzie szukała nowej lokalizacji dla zawodów, tym samym Drużynowego Mistrza Świata na długim torze najwcześniej poznamy za rok.