Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fundacja PZM poinformowała, jak wyglądało wsparcie dla byłych zawodników w ostatnich latach. Łącznie na konta potrzebujących żużlowców trafiło ponad 200 tysięcy złotych.

– To kwoty, które zostały przeznaczone na rzecz poszkodowanych żużlowców w latach 2014-2020 – mówi Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. – Do tej pory pomagaliśmy każdemu, kto się do nas zwracał i przedstawiał swój problem. Nie byliśmy obojętni na żadne głosy, a teraz zamierzamy działać jeszcze efektywniej i na jeszcze większą skalę, bo los byłych zawodników leży nam na sercu – dodaje działacz żużlowej centrali na łamach oficjalnego serwisu GKSŻ.

Do pomocy byłym zawodnikom włączy się żużlowa reprezentacja Polski. Przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański, rozmawiał w tej sprawie z trenerem kadry, Rafałem Dobruckim oraz przewodniczącym stowarzyszenia Metanol, Krzysztofem Cegielskim. – Mamy wspólne pomysły, jak w przyszłości się zająć się tym tematem. Mogę zdradzić, że chcemy w to zaangażować również kadrę Polski – podkreśla szef GKSŻ.

– Chcemy zmienić koncepcję przekazywania środków. Jesteśmy w trakcie tych ustaleń, ale już teraz zapewniam, że zrobimy wszystko, by nowa formuła była bardziej efektywna i gwarantowała wymierne wsparcie. Uważam, że zaowocuje to zwiększeniem wypłat. Wkrótce przedstawimy środowisku w tej sprawie konkretny – dodaje Zbigniew Fijałkowski.

Fundacja PZM wsparła kilkunastu zawodników, którzy zwrócili się o pomoc, a na ich konta trafiło 211 tysięcy złotych. Redakcja portalu Po-Bandzie.com.pl dołożyła cegiełkę do tej kwoty, organizując dwie edycje akcji Żużlowa Paczka oraz projekt #Help4Riders.