Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice żużla na Wyspach z pewnością z wypiekami na twarzach odliczają już dni do zmagań o indywidualne mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Pewne jest już bowiem to, że w końcu w tym ważnym turnieju wystąpi trzech najlepszych zawodników, czyli Dan Bewley, Robert Lambert oraz Tai Woffinden.

 

W ostatnich latach tylko pierwszy z wymienionej trójki podejmował walkę o złoto w krajowym czempionacie. Zarówno w 2022, jak i w 2023 roku to on zostawał tym najlepszym żużlowcem na Wyspach. Miejsca na podium uzupełnili natomiast Steve Worall oraz Ben Barker.

Co ciekawe, każdy z trzech uczestników cyklu Grand Prix… wygrywał w swoim ostatnim występie w brytyjskim finale. O Bewleyu już wspomnieliśmy. Woffinden zwyciężył trzy razy z rzędu w sezonach 2013-2015 i potem nie brał udziału w zmaganiach. Lambert po raz ostatni wystartował w 2018 roku i także zgarnął wówczas złoto.

Skąd powroty wielkich gwiazd do tego turnieju? Nie jest tajemnicą, że najważniejszą imprezą dla brytyjskiego żużla w tym roku są finały Speedway of Nations. Ta impreza, wyłaniająca najlepszą drużynę narodową na świecie odbędzie się w Manchesterze, na tym samym obiekcie, gdzie brytyjski finał.

Żużel. Miał już dość półfinałów! Zawziął się i wyprzedził Holdera – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Nadchodzi silnikowa rewolucja? W tle tuner mistrzów – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Brytyjczycy już rozpoczęli promocję finału, który zapowiada się najlepiej od lat. Sprzedaż wejściówek wystartowała we wtorek. – Jesteśmy zachwyceni angażem trzech chłopaków z GP. To wraz z sobotnią datą imprezy jest kolejnym krokiem do przywrócenia tego wydarzenia na poziom, który wielu z nas pamięta – komentuje Phil Morris, dyrektor zarządzający Premiership.

Stawką finału standardowo będzie również udział w rundzie Grand Prix w Cardiff. Prawo startu otrzyma najlepszy zawodnik spoza wspomnianych trzech stałych uczestników. Brytyjski finał zaplanowany jest na 8 czerwca, a wejściówki są dostępne TUTAJ.