Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Lany Poniedziałek zwykle był dniem wielkich żużlowych emocji ligowych, ale tym razem czeka nas tylko jedno spotkanie. W Poznaniu o godzinie 15 dojdzie do ważnego starcia dla fanów… Polonii Piła. Bo to właśnie z Polonią rywalizować będą poznańskie Skorpiony, a właśnie Polonia odradza się z popiołów i wraca na ligowe tory. Czy sprawi niespodziankę w derbach Wielkopolski?

 

SpecHouse PSŻ Poznań – Budmax-Stal Polonia Piła (poniedziałek 18 kwietnia, godz. 15:00)

Sporym hitem transferowym było zakontraktowanie Runego Holty w ramach wypożyczenia z zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Fani „Skorpionów” z pewnością spodziewali się jednak więcej po doświadczonym zawodniku w wyjazdowym starciu z Unią Tarnów. Norweg z polskim paszportem zaliczył wpadkę, notując zaledwie trzy „oczka” i jeden bonus w czterech startach. Jeśli poznaniacy liczą na awans, to Rune Holta będzie musiał stanowczo poprawić swoją dyspozycję.

Tomasz Bajerski zdecydował się na jedną zmianę w składzie. W miejsce Kacpra Grzelaka planowo wystąpić ma Olivier Buszkiewicz. Pod numerem 14 widnieje nazwisko Francisa Gustsa, który był najjaśniejszą postacią w starciu z Unią Tarnów. U gości w składzie dość niespodziewanie zabrakło miejsca dla Artura Mroczki, który miał być krajowym liderem zespołu prowadzonego przez Waldemara Cisonia. Szansę debiutu w polskiej lidze dostał Broc Nicol, który wystąpi z numerem 2. Motorem napędowym zespołu gości powinien być były uczestnik cyklu Grand Prix, Tomas H. Jonasson. Murowanym faworytem spotkania są gospodarze, lecz początek sezonu ligowego na polskich torach obfituje póki co w niespodzianki, więc można spodziewać się walki ze strony pilan.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań: 9. Kacper Gomólski, 10. Rune Holta, 11. Robert Chmiel, 12. Kevin Fajfer, 13. Jonas Seifert-Salk, 14. Francis Gusts, 15. Olivier Buszkiewicz

Budmax-Stal Polonia Piła: 1. Tomas H. Jonasson, 2. Broc Nicol, 3. Lars Skupień, 4. Marcin Jędrzejewski, 5. Max Dilger, 6. Ben Ernst, 7. Mateusz Panicz