Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach inauguracji rozgrywek Polskiej Eligi Żużlowej. Teraz wracamy z pierwszymi szczegółami. Głównym partnerem Polskiej Eligi Żużlowej został bukmacher Fuksiarz.pl. Rozgrywki ligowe mają ruszyć 15 maja. Co ciekawe, uczestnicy Eligi będą musieli wykupić „licencję eżużlową”, a dla najlepszego zespołu przygotowano nagrody, również finansowe.

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Przypomnijmy, że powstanie Polskiej Eligi Żużlowej na platformie Speedway Challenge to wynik współpracy firmy BeroBasket, twórcy gry oraz Digitala Group, która od tego roku dba o medialne relacje Speedway Challenge 2022.

– Zgodnie z zapowiedziami, ruszamy z Fuksiarz.pl Polską Eligą Żużlową 2022. Dzięki współpracy z bukmacherem Fuksiarz.pl, każdy uczestnik rozgrywek po otrzymaniu od nas kodu i zdeponowaniu u partnera tytularnego 100 złotych, a następnie stawiając wspomnianą stawkę uzyskuje „licencję eżużlową 2022”. Tym samym ma prawo do zasilenia jednego z ośmiu zespołów, które wystartują w premierowym sezonie ligi. Warto zaznaczyć, że partner zwraca połowę stawki w wypadku błędnego zakładu, zatem tym samym w rzeczywistości koszt „licencji” wynosi 50 złotych. W rundzie zasadniczej odbędzie się oczywiście czternaście kolejek plus play-offy, które wyłonią najlepszy polski  zespół w inauguracyjnych rozgrywkach – mówi nam Michał Wasilewski, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za nowatorski projekt.

Okazuje się, że w wirtualnej lidze nie będzie brakowało elementów znanych z żużla w realnym świecie. Na co mogą liczyć uczestnicy i kibice wirtualnych rozgrywek? – Jedno ze spotkań kolejki będzie transmitowane na Youtubie z komentarzem dziennikarzy znanych z telewizji. Każdy zgłoszony zespół będzie miał prawo do pozyskania własnego sponsora, którego reklamy znajdą się na obiekcie zespołu. Regularnie wyniki rozgrywek będą publikowane na portalu naszego patrona medialnego, czyli serwisu po-bandzie.com.pl. Nie zabraknie również artykułów czy wywiadów z najlepszymi zawodnikami biorącymi udział w rozgrywkach. Bez wątpienia takiego projektu jeszcze nie było – kontynuuje nasz rozmówca.

Co najważniejsze, pojawią się również realne nagrody finansowe. Mistrz Polskiej Eligi Żużlowej może liczyć na nagrodę finansową, a tego do tej pory na platformie Speedway Challenge nie było. – Dalsze szczegóły będziemy zdradzali systematycznie. Graczy grających w Speedway Challenge możemy tylko zaprosić do gry i mobilizować do tworzenia siedmioosobowych zespołów, a następnie rejestrowania się do rozgrywek – podsumowuje Michał Wasilewski.

Pierwszy krok do rejestracji zespołu to zgłoszenie się mailowo pod adresem [email protected]  O uczestnictwie w rozgrywkach decyduje kolejność zgłoszeń, zatem nie warto zostawiać zgłoszenia na ostatnią chwilę!

Dodajmy, że w tej chwili Speedway Challenge to jedyny dostępny symulator speedwaya online na rynku. W grze systematycznie uczestniczy kilka tysięcy osób, a jest dostępna na Google Play i App Store.