Gdańsk, eliminacje IMP
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sporo powodów do radości po piątkowym starciu miał Wiktor Przyjemski. Junior Orlen Oil Motoru Lublin pojechał bardzo dobry mecz przeciwko Fogo Unii Leszno i zaliczył pierwszą dwucyfrówkę w karierze na najwyższym szczeblu. Po zawodach młodzieżowiec cieszył się przede wszystkim z tego, że nie był już tak sztywny na motocyklu.

 

10+1. To rezultat wywalczony przez 18-latka w czterech biegach. Zawodnik znów otrzymał szansę w biegu nominowanym. W całych zawodach dał się ograć tylko jednemu rywalowi. Jak smakuje pierwsza dwucyfrówka?

– Super smakuje. Szkoda, bo z Andrzejem Lebiediewem straciłem jeden punkt. Troszkę przespane ustawienia, ale mega się cieszę. W końcu fajnie wyglądała ta moja jazda. Nie jakoś mega sztywno. Dobrze wykorzystałem też czternasty bieg. Jestem bardzo zadowolony – mówił Przyjemski na antenie Eleven Sports.

Żużel. Unia postawiła się mistrzom! Zmarzlik bezbłędny, Przyjemski z dwucyfrówką! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Parnicki znów szaleje! Prawie dostał… kopa od Lindgrena! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Z uwagi na warunki pogodowe, piątkowe starcie było toczone w ekspresowym tempie. Arbiter Rafał Kobak nie zarządzał prac torowych aż do dziesiątej gonitwy. W nieco ponad godzinę odjechano trzynaście wyścigów.

– Na pewno szybko szły te zawody. Dla tych, którzy mieli bieg po biegu nieciekawie, ja miałem przerwy troszkę większe, wiec było mi łatwiej. Tor po równaniach mega się zmienił. Trzeba było mocno obserwować ten tor, wyciągać wnioski i dopytywać kolegów. Mi chyba pasuje, bo jest się trochę szybciej w domu – komentował junior Koziołków.

Żużel. Czy Jepsen Jensen będzie do wzięcia? Jest komentarz z klubu – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Meczem z Bykami Przyjemski udowodnił dobre wejście do PGE Ekstraligi. Po sześciu odjechanych meczach ze średnią 2,0 jest najlepszym juniorem i 15. zawodnikiem całej ligi.