Główny partner portalu

fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

PGE IMME oraz MPPK od sezonu 2022 mają być tymi imprezami, które uroczyście zainaugurują ściganie na polskich torach. W regulaminie Polskiego Związku Motorowego pojawił się bowiem specjalny zapis mający poprawić rangę zawodów. PGE IMME będzie odbywać się w sobotę, a MPPK w niedzielę.

 

W ostatnich latach Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa PGE Ekstraligi oraz Mistrzostwa Polski Par Klubowych wywoływały sporo dyskusji. W przypadku pierwszej imprezy zawodnikom często zarzucano, że przyjeżdżają na zmagania tylko z obowiązku i testują sprzęt. Na MPPK natomiast kluby często wystawiały rezerwowe składy, aby nie ryzykować kontuzjami kluczowych zawodników przed najważniejszymi starciami w sezonie.

Władze polskiego żużla kilkukrotnie podkreślały, że chcą skończyć z niepoważnym traktowaniem wspomnianych imprez. Stąd odgórne zmiany i przesunięcie turniejów w kalendarzu.

– Mistrzostwa Polski Par Klubowych oraz Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbywają się jako oficjalne otwarcie sezonu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Polsce – zawody IMME w sobotę, a zawody MPPK w niedzielę. Dokładne daty zostaną określone w rocznym kalendarzu sportu żużlowego. Podmioty zarządzające mają prawo zmienić daty rozgrywania tych zawodów – czytamy w 6 pkt. Art. 602 Regulaminu Mistrzostw Polski i Nagród PZM.

Przypomnijmy, że zwycięzcą tegorocznego turnieju PGE IMME został Jason Doyle. W MPPK z kolei triumfowała para gospodarzy z Grudziądza. ZOOleszcz DPV Logistic GKM reprezentowali Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki.