FOT. FACEBOOK UNII LESZNO
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dzisiaj czekają nas starcia na dwóch biegunach ligowej tabeli. Na początek udamy się na Stadion Olimpijski we Wrocławiu, gdzie miejscowa Betard Sparta po ostatnich klęskach podejmie outsidera rozgrywek, zespół Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Na deser czeka nas starcie o fotel lidera. Osłabiona brakiem Dominika Kubery ekipa Motoru Lublin postara się zatrzymać na własnym torze Unię Leszno. 

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA NA FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Betard Sparta Wrocław – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski: 6 maja, piątek, 18:00, transmisja Eleven Sports 1.

Aktualny Drużynowy Mistrz Polski przeżywa dość spory kryzys. Po rozgromieniu na swoim stadionie zespołu For Nature Solutions Apatora Toruń (59:31), podopieczni Dariusza Śledzia zaznali trzech porażek z rzędu, kolejno z: Grudziądzem (41:49), Lesznem (44:46) i Częstochową (38:52) i na chwilę obecną okupują dolne rejony tabeli. Wrocławian najbardziej martwić może dyspozycja trzykrotnego indywidualnego mistrza świata – Taia Woffidena, który w starciu z Lwami zawiódł na całej linii. Na dodatek na inaugurację Grand Prix zajął odległe 13. miejsce, co jest sporym zaskoczeniem. Być może dzisiejsze spotkanie będzie przełomowym dla popularnego „Tajskiego”. Zastrzeżeń nie można mieć jedynie do Macieja Janowskiego, który jest gwarancją bardzo dużej liczby punktów w każdym spotkaniu. Przebłyski ma również Dan Bewley, ale to za mało, aby drużynowo uzyskać korzystny rezultat z najsilniejszymi drużynami. Nie najlepiej w tym sezonie radzi sobie też Gleb Czugunow, który jeździ bardzo nierówno. W przełamaniu złej passy spartanom pomóc ma mecz z czerwoną latarnią rozgrywek, czyli tegorocznym beniaminkiem. Wrocławianie wydają się na papierze zdecydowanym faworytem spotkania, aczkolwiek nie będzie to proste zadanie, patrząc na dyspozycję wyżej wymienionych zawodników.

Holder, Walasek i… długo, długo nic. Tak w skrócie można opisać zespół Mariusza Staszewskiego. Nie ulega wątpliwości fakt, iż Australijczyk od początku swojego pobytu w szeregach Ostrowa jest niepodważalnym liderem tego zespołu i stanowi o sile rażenia tej drużyny. Po słabej inauguracji Grzegorza Walaska zespół może liczyć na dobrą postawę także tego zawodnika. I to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o pozytywy w szeregach gości. Tomasz Gapiński miewał przebłyski jedynie w starciu z Częstochową. Oliver Berntzon, Filip Hjelmland co prawda są bardzo waleczni na torze, ale pomimo tego zazwyczaj kończą biegi na ostatnich pozycjach. Więcej można było spodziewać się po zdolnej młodzieży beniaminka, jednak i tutaj nie ma zadowalających wyników. Mecz we Wrocławiu będzie kolejnym z bardzo trudnych dla ostrowian.

Awizowane składy:

Betard Sparta: 9. ZZ, 10. Mateusz Panicz, 11. Tai Woffinden, 12. Gleb Czugunow, 13. Maciej Janowski, 14. Michał Curzytek, 15. Bartłomiej Kowalski.

Arged Malesa: 1. Oliver Berntzon, 2. Tomasz Gapiński, 3. Filip Hjelmland, 4. Grzegorz Walasek, 5. Chris Holder, 6. Sebastian Szostak, 7. Jakub Poczta.

Motor Lublin – Fogo Unia Leszno, 6 maja, piątek, 20:30, transmisja Eleven Sports 1

Śmiało można rzec, iż jest to hit 5. kolejki PGE Ekstraligi. Miejscowy Motor to aktualnie jedyny zespół w lidze, który nie stracił jeszcze punktów (wciąż czekamy na weryfikację meczu Unia-Stal), a ich zwycięstwa są bardzo przekonujące. Przed tygodniem, co prawda, męczyli się z drużyną z Torunia, ale trzeba zaznaczyć, iż zmuszeni byli radzić sobie na wyjeździe bez kontuzjowanego Dominika Kubery. Zespół Macieja Kuciapy doskonale się uzupełnia i zdecydowanie korzysta z braku w składzie Grigorija Łaguty. Starcie te może rozstrzygnąć się za sprawą juniorów. Motor w tym aspekcie ma przewagę, gdyż aktualnie młodzież z Lublina jest najmocniejsza w całej lidze.

Leszczyński zespół trafił z formą i wydaję się, że wraca na szczyt. W drużynie na ten moment również nie widać słabego punktu. Równą dyspozycję od początku sezonu pokazują seniorzy, ale także formacja juniorska doskonale szkolona przez Romana Jankowskiego. Przy Alejach Zygmuntowskich z pewnością czeka nas interesujące widowisko.

Awizowane składy: 

Motor: 9. Jarosław Hampel, 10. Fraser Bowes, 11. Maksym Drabik, 12. ZZ, 13. Mikkel Michelsen, 14. Wiktor Lampart, 15. Mateusz Cierniak.

Fogo Unia: 1. Jason Doyle, 2. Janusz Kołodziej, 3. David Bellego, 4. Jaimon Lidsey, 5. Piotr Pawlicki, 6. Hubert Jabłoński, 7. Damian Ratajczak.

Jeśli nie macie jeszcze konta na Fuksiarz.pl, to możecie odebrać zakład bez ryzyka do 500 zł. ze zwrotem na konto główne oraz miesięczny pakiet Polsat Sport Box za darmo, w tym transmisje Ekstraligi! Tylko z naszym linkiem:https://tinyurl.com/45xtybbj