Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie w niedzielę, a w poniedziałek odbędzie się bardzo istotne spotkanie PGE Ekstraligi, w którym zobaczymy zespoły Marwis.pl Falubazu Zielona Góra i Fogo Unii Leszno. Miejscowi mogą zapewnić sobie pozostanie w lidze, leszczynianie zaś – w przypadku wygranej – będą pewni awansu do fazy play-off. Początek starcia o godzinie 20:15. I miejmy nadzieję, że tym razem deszcz nie będzie przeszkadzał.

 

W tej fazie rundy zasadniczej nie ma już mniej istotnych spotkań. Tak będzie w poniedziałkowym starciu, gdzie obie drużyny są w zupełnie odmiennych sytuacjach. Gospodarze mogą zapewnić sobie utrzymanie w PGE Ekstralidze już w niedzielę. Potrzebują zwycięstwa, które pozwoli im w spokoju myśleć o przyszłorocznej kampanii. Drużyna z Leszna jest zaś blisko awansu do fazy play-off. Byki o miejsce czołowej czwórce walczą z Eltrox Włókniarzem Częstochowa i zwycięstwo może bardzo przybliżyć leszczynian do założonego celu.

Przed spotkaniem w Zielonej Górze ciężko wskazać wyraźnego faworyta. Gospodarze w tym sezonie nie imponują formą przed własną publicznością. Zawodnicy z Winnego Grodu pokonali tylko ZOOleszcz DPV Logistic GKM oraz eWinner Apator Toruń, czyli bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie. Zdecydowanie gorzej wiodło im się z drużynami z czołówki. Liderem zielonogórskiej ekipy jest oczywiście Patryk Dudek, który ma poprowadzić swój zespół do upragnionego zwycięstwa. W poprzednim sezonie Marwis.pl Falubaz wygrał z Bykami 52:38. Wówczas cała drużyna zaprezentowała się bardzo solidnie i nie było dziur w składzie. Być może będzie to klucz do sukcesu również w niedzielnym spotkaniu.

Leszczyńska drużyna przystąpi do poniedziałkowego pojedynku w osłabionym składzie. Byki przyjadą do Zielonej Góry bez Jaimona Lidseya. Australijczyk odczuwa skutki upadku, który miał miejsce podczas meczu 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Opibet Lokomotivem Daugavpils a Metaliką Recykling Kolejarzem Rawicz. U zawodnika nie zdiagnozowano żadnych złamań, jednak po silnym wstrząśnieniu mózgu zawodnik potrzebuje kilku dni odpoczynku. W jego miejsce trener Piotr Baron awizował Szymona Szlauderbacha, dla którego będzie to pierwszy mecz w tym sezonie z bykiem na kevlarze. Jednak brak Lidseya może być nieodczuwalny, mając w składzie takich liderów jak Emil Sajfutidnow czy Jason Doyle. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Fogo Unia bezproblemowo pokonała Marwis.pl Falubaz 54:36.

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno – poniedziałek, 2 sierpnia, godzina 20:15 – transmisja nSport+

Awizowane składy:

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra: 9. Matej Zagar, 10. Max Fricke, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Mateusz Tonder, 13. Patryk Dudek, 14. Jakub Osyczka, 15. Nile Tufft

Fogo Unia Leszno: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Janusz Kołodziej, 3. Szymon Szlauderbach, 4. Jason Doyle, 5. Piotr Pawlicki, 6. Damian Ratajczak, 7. Kacper Pludra

Sędzia: Piotr Lis