Główny partner portalu

Żużel. Tauron SEC: Pawlicki w dobrej formie z dużą szansą na utrzymanie fotela lidera (ZAPOWIEDŹ)

Piotr Pawlicki podczas SEC w Bydgoszczy. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niemieckie Güstrow  to jedyne miasto w tegorocznym cyklu Speedway European Championship, które leży poza granicami Polski. Dziś fani żużla zza naszej zachodniej granicy będą mieli okazję obejrzeć zawodników z najwyższej półki. Może jednak zabraknąć zwycięzcy ostatniej rundy.

 

Leon Madsen wciąż nie określił swojej decyzji co do sobotniego występu. Choć liderem z najwyższą ilości zdobytych „oczek” jest Piotr Pawlicki, Duńczyk pokazał nie raz, że choć nie mógł dopasować w Bydgoszczy sprzętu to potrafił zmobilizować się na najważniejsze odsłony dnia. Jego ewentualna absencja może ułatwić zadanie Piotrowi, który świetnie zaprezentował się wczoraj w Toruniu (13 punktów). Przed Polakiem trasa prawie 650 km – kluczowym elementem okazać się może… zdolność regeneracji, którą żużlowcy powinni mieć wypracowaną do perfekcji.

Miejscowi kibice będą mieli okazję zobaczyć jak na tle doborowej stawki w swoim rodzimym kraju poradzą sobie Kai Huckenbeck, rezerwowi Ben Ernst i Mario Niedermeirer czy startujący z dziką kartą Lukas Baumann. Ten ostatni, jeżdżący na co dzień w Wolfe Wittstock 22-latek nie daje powodów do narzekań trenerowi zespołu Marcinowi Sekule, zgarniając co mecz w okolicy 10 punktów.

Polscy kibice będą z pewnością bacznie przyglądać się występom Patryka Dudka i Bartosza Smektały. Przypomnijmy, że bydgoskie zawody dla „Duzersa” mogły skończyć się o wiele lepiej, gdyby nie zaliczył defektu przed startem wyścigu barażowego.

Ostatni raz na cyklu SEC w Güstrow zawodnicy mieli okazję wystąpić dwa lata temu, gdzie na podium stanęli kolejno Grigorij Łaguta, Leon Madsen i Bartosz Smektała.

Początek zawodów o 20:00. Transmisja na Eurosport 2.

Lista startowa:
1. Mikkel Michelsen (Dania)
2. Vaclav Milik (Czechy)
3. Piotr Pawlicki (Polska)
4. Leon Madsen (Dania)
5. Timo Lahti (Finlandia)
6. Bartosz Smektała (Polska)
7. Jacob Thorssell (Szwecja)
8. Kai Huckenbeck (Niemcy)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
11. Patryk Dudek (Polska)
12. Lukas Baumann (Niemcy) – dzika karta
13. Siergiej Łogaczow (Rosja)
14. Patrick Hansen (Dania)
15. Nicki Pedersen (Dania)
16. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
17. Ben Ernst (Niemcy)
18. Mario Niedermeier (Niemcy)