Główny partner portalu

Patryk Dudek. Foto: Łukasz Forysiak, Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od kilku dni w środowisku pojawiały się głosy, jakoby Patryk Dudek miał zmienić klub w szwedzkiej Bauhaus -Ligan. Po wielu sezonach spędzonych w Dackarnie Malilla zielonogórzanin zdecydował się na przenosiny do Rospiggarny Hallstavik.

Przygoda popularnego Duzersa z Dackarną Malilla rozpoczęła się w 2012 roku. Przez wiele lat wychowanek RM Solar Falubazu Zielona Góra pełnił rolę lidera szwedzkiego zespołu. W sezonie 2021 Patryk Dudek również wystartuje w lidze szwedzkiej, jednak będzie zdobywał punkty dla Rospiggarny Hallstavik.

Zawodnik zdążył już pożegnać się ze swoimi kibicami w Malilli. – Przychodzą w życiu chwile, kiedy trzeba podjąć trudną decyzję. Taki moment nadszedł teraz w moim życiu. Rozpocząłem moją karierę w Elitserien w barwach Dackarny i byłem jej zawodnikiem aż do teraz. Zawsze dawałem z siebie wszystko i czułem się w Malilli jak w domu. Klub nigdy mnie nie zostawił ani nie zawiódł i zawsze mogłem na niego liczyć. Teraz postanowiłem zrobić krok do przodu i zmienić klub w Szwecji. Chciałbym podziękować wszystkim członkom Dackarny i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość, ale zawsze będziecie dla mnie jak rodzina. Pragnę również z głębi serca podziękować kibicom klubu. Powodzenia w 2021 roku i do zobaczenia na G&B Arena – napisał 28-latek w mediach społecznościowych.

W piątek rano Patryk Dudek oficjalnie poinformował o swoich przenosinach do Rospiggarny:

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że dołączam do ekipy z Rospiggarny. Zrobię co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi i mam nadzieję, że moja jazda będzie zadowalająca zarówno dla mnie, jak i dla klubu oraz jego kibiców. Jestem przekonany, że to będzie dobry sezon dla klubu – przekazał Patryk Dudek w komunikacie prasowym.

Naturalnym zastępcą dotychczasowego lidera klubu z Malilli zostanie Jason Doyle. To właśnie na Australijczyku spoczywać będzie presja zdobywania punktów. Przypomnijmy, że po rezygnacji ze startów w Premiership przez Swindon Robins, Doyle musiał w ciągu kilku dni znaleźć nowego pracodawcę. Zdecydował się na angaż właśnie w Dackarnie.