Patryk Dudek. Foto: Łukasz Forysiak, Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

We wtorek (30.03) na torze w Zielonej Górze odbył się sparingowy rewanż pomiędzy miejscowym Falubazem, a Unią Leszno. W nim ponownie lepiej punktowali aktualni mistrzowie Polski, choć ich przewaga nad gospodarzami była tym razem minimalna (46:44). W pojedynku udział wziął również Patryk Dudek, który postanowił podzielić się w mediach społecznościowych swoimi refleksjami na kilka dni przed startem PGE Ekstraligi.

– To był całkiem udany dzień, który niemal w całości spędziłem na stadionie w Zielonej Górze. Na początku trening, a później sparing. Było w porządku, choć powrót po takiej przerwie do najłatwiejszych nie należy. Najważniejsze, że czuję się dobrze na motocyklu i ze spokojem możemy szykować się do meczu w Toruniu – napisał.

Warto dodać, że mniej więcej w połowie marca zawodnik Falubazu zaraził się koronawirusem. Wygląda jednak na to, że rzeczywiście, nie widać po nim śladu po chorobie, biorąc pod uwagę jego postawę na torze podczas sparingu (10+1 pkt. w czterech startach). Jeśli w trakcie sezonu będzie spisywać się podobnie, jego drużyna zyska lidera z prawdziwego zdarzenia.

Przypomnijmy, że ubiegły rok nie był udany w wykonaniu reprezentanta Polski. Wypadł on bowiem z cyklu Grand Prix, a w PGE Ekstralidze również był daleki od swojej optymalnej formy. Teraz z pewnością dołoży wszelkich starań, by udowodnić, że wciąż należy zaliczać go do światowej czołówki.

Jordan Tomczyk