Patryk Dudek. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Patryk Dudek pokazał się z bardzo dobrej strony w 2. rundzie cyklu SEC. Wychowanek Marwis.pl Falubazu Zielona Góra był trzeci w zawodach w Gustrow, zgromadził 12 punktów i w klasyfikacji generalnej traci zaledwie punkcik do miejsca na podium. Po turnieju 29-latek był zadowolony ze swojej postawy, ale nie ukrywał, że mógł lepiej spisać się w swoim ostatnim starcie w fazie zasadniczej.

 

Dudek długo przewodził tabeli niemieckiej imprezy. W 20. gonitwie został jednak nieco na starcie i zdołał uporać się tylko z Mario Niedermeierem. Wicemistrz świata z 2017 roku zakwalifikował się bezpośrednio do finału, ale wybierał pole startowe jako drugi. Zdecydowanie najlepsze pole D przypadło zatem Piotrowi Pawlickiemu.

– Dzisiaj udało się awansować do finału, jednak sam sobie troszeczkę przeszkodziłem. W piątym starcie nie wykorzystałem dosyć dobrego trzeciego pola i tam się zakopałem. Zdobyłem jeden punkt i w finale nie mogłem jako pierwszy wybierać pola startowego. Szkoda, że nie mogłem wziąć tego czwartego pola, bo na pewno byłoby o wiele lepiej. Jednak jest podium i z tego trzeba się cieszyć. Cało i zdrowo wracamy do domu i jedziemy dalej – mówił Dudek w rozmowie z One Sport.

Impreza w Gustrow nie przyniosła aż tylu emocji, co w poprzednich latach. Tym razem o zwycięstwie decydował głównie start, a zawodnicy, którzy odjeżdżali od krawężnika najczęściej byli karceni przez rywali.

– Z tym torem jest loteria. Z tego co pamiętam, to można tu było jeździć środkiem toru i po zewnętrznej w dalszej części zawodów, ale dzisiaj konsekwentnie trzeba było trzymać krawężnik i patrzeć na to jak się układa bieg. Tak naprawdę tylko Leon Madsen w biegu barażowym zdołał minąć rywali po zewnętrznej. Większość biegów trzeba było jechać po kredzie i tak to wyglądało. Start decydował – podsumował czwarty zawodnik w klasyfikacji IME.

Przypomnijmy, że Dudek już dziś odjedzie kolejne zawody. W meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi jego Marwis.pl Falubaz zmierzy się z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30.

źródło: One Sport/Letsmakespeedway