Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. JAREK PABIJAN
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gościem szóstej odsłony cyklu Ostatnie Pytanie był trener reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki. Z dystansem zapytaliśmy selekcjonera o jego umiejętności kulinarne, odśnieżanie podwórka oraz… zdrowie po przebytej niedawno infekcji. Zapraszamy na rozmowę.

Panie Trenerze, na rozgrzewkę zadam Panu pytanie od Piotra Protasiewicza, który nominował Pana do dzisiejszego wywiadu. „Czy jeżeli Piotr Protasiewicz będzie w genialnej formie, to wystąpi w Złotym Kasku w Zielonej Górze?”

Według obowiązujących przepisów w Złotym Kasku wezmą udział zawodnicy nominowani do kadry . Jak już wiele razy mówiłem, kadra nie jest zamknięta, więc jakby powiedział Zbigniew Boniek „piłka po stronie zawodnika” .

Kiedy ostatnio ktoś poprosił Pana o autograf?

Niedawno, pewna bardzo uprzejma pani w urzędzie miasta.

Czy ktoś w ostatnim czasie udzielił Panu jakiejś porady lub wskazówki? Sugeruje się Pan opinią innych ludzi?

W ostatnim czasie porady udzielał mi lekarz, a więc wypadałoby się do niej zastosować. W końcu to dla mojego dobra, zapewne.

Kiedy ostatnio miał Pan okazję być na wakacjach? Gdzie Pan się wówczas udał?

Ostatni mój wyjazd miał miejsce dwa lata temu. Udało się wówczas na tydzień wyjechać na Cypr. Nie pozbyłem się jednak telefonu, miałem stały kontakt ze światem. Nie przeszkadza mi, gdy ludzie dzwonią, pytają o różne rzeczy. Jest to wpisane w pracę, którą wykonuję. Jeśli nie odbiorę, zazwyczaj oddzwaniam.

Zdarza się Panu ćwiczyć, uprawiać jakiś sport regularnie?

Z reguły staram się systematycznie dbać o kondycję fizyczną, ale w ostatnim czasie akurat nie miałem takiej możliwości z uwagi na przebytą historię pandemiczną. Jestem już zdrowy, ale ślad pozostał, moja kondycja nie jest „życiówką”, ale nie jest źle.

Kiedy ostatnio miał Pan okazję korzystać z komunikacji miejskiej?

Bardzo rzadko mi się to zdarza. Dwa lata temu w Warszawie dojeżdżałem metrem na zawody Grand Prix. Przepraszam, w marcu 2020 Leszno – Poznań na usługach PKP.

Ostatnia piosenka, jakiej Pan słuchał więcej niż jeden raz to?

Na pewno był to mix Adama Sztaby, klasyka zespołu „Bajm” – ” Co mi Panie dasz”. Szczególnie fragmenty z Piotrem Cugowskim i Olgą Szomańską. Klasa. Na co dzień często słucham jednak najnowszych hitów, które aplikują mi moje dzieci. Nie rozumiem tej muzyki . Starość? 

Czy zdarzyło się Panu kiedyś przekląć na wizji? Umyślnie bądź nie…

Oczywiście zdarza mi się używać słów uznanych za niecenzrualne. Wydaje mi się jednak, że nie zostałem nigdy złapany przez kamerę telewizyjną, ponieważ media szybko wychwyciłyby takie wydarzenie.

fot. Jarosław Pabijan

Kiedy ostatnio zrobił Pan sobie zdjęcie z kimś sławnym?

Bardzo dawno temu zrobiłem sobie zdjęcie z Marcinem Gortatem. W ostatnim czasie zapewne również tego typu sytuacje się zdarzały, ale chyba mam kłopoty z pamięcią. Zostańmy przy Marcinie Gortacie (śmiech).

Czy w ostatnim czasie zdarzyło się Panu w jakiś sposób zranić? Mam na myśli ranę fizyczną…

Owszem, całkiem niedawno, a skutki odczuwam po dziś dzień. Jak wiemy, na zewnątrz zrobiła nam się piękna zimowa aura. Zima często zaskakuje drogowców i mnie również zaskoczyła. Wywinąłem przysłowiowego „orła”, czego skutkiem okazała się kontuzja łokcia.

Kiedy ostatnio miał Pan szczęście i coś wygrał?

Wprawdzie nie jest to moja zasługa, ale bardzo ucieszyłem się z  zwycięstwa Bartosza Zmarzlika i sukcesu  w Drużynowych Mistrzostwach Świata i Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów oczywiście. 

Czy czegoś Pan się w ostatnim czasie obawiał?

W tym miejscu chyba nie zaskoczę. Jak większość osób, obawiam się choroby, w kontekście zarówno siebie, jak i moich bliskich.

Czy zdarzyło się Panu kiedyś omyłkowo wysłać wiadomość do innej osoby, aniżeli Pan planował?

Z pewnością, wielokrotnie. W ostatnim czasie wysłałem wiadomość nie do tego adresata, do którego chciałem. Była to wiadomość SMS, z której wywiązała się następnie niemal 3-godzinna rozmowa, także przy okazji odświeżyłem kontakt (śmiech).

Uczęszcza Pan regularnie na mszę do kościoła?

Trudno powiedzieć, że regularnie, ponieważ ostatni raz w kościele byłem około dwa lata temu w okresie Świąt Wielkanocnych.

Kiedy ostatnio, mimowolnie lub nie, zdarzyło się Panu zwrócić uwagę na jakąś atrakcyjną kobietę?

Można powiedzieć, że codziennie, ponieważ każdego dnia widzę moją żonę.

Kiedy i w jakich okolicznościach po raz ostatni miał Pan na sobie garnitur?

Może nie uwielbiam, ale nie mam problemu z tym, aby nosić garnitury. Natomiast, z uwagi na sytuację pandemiczną, tych okazji w ostatnim czasie jest niewiele. Bez krawatu, ale garnitur był na Sylwestra. W domu oczywiście. 

Oglądał Pan jakiś ciekawy film w ostatnim czasie?

Owszem, film z 2011 roku, ale niesamowicie odpowiadający naszej dzisiejszej rzeczywistości. Był to film pod tytułem „Epidemia Strachu”. Gorąco polecam.

Kiedy ostatnio brał Pan jakieś tabletki lub lekarstwa? Czemu miały one służyć?

Niedawno, jako skutek mojej zimowej kontuzji, o której wspomniałem wcześniej. Moja żona jest zwolennikiem leków homeopatycznych głównie za sprawą naszej pani doktor więc karmiła mnie nimi przy okazji mojego urazu. Dodam, że skutecznie.

Czy w ostatnim czasie zgubił Pan jakiś wartościowy przedmiot?

Tak, ale na szczęście się znalazł. Wydawało mi się, że zgubiłem portfel wraz ze wszystkimi dokumentami. Po zorganizowanej akcji poszukiwawczej okazało się, że portfel znajdował się w jedynym słusznym miejscu, czyli w samochodzie.

Zdarza się Panu czasami ugotować obiad dla rodziny?

No jasne, gdy ja gotuję to jest święto. Zbieram zamówienia od wszystkich domowników, czego sobie życzą, na co mają ochotę. Następnie wykonuję jeden, czasami więcej telefonów i jedzenie jest gotowe (śmiech). Moje gotowanie polega na zbieraniu zamówień i zamawianiu dań w restauracji (śmiech). Każdy jest zadowolony. Zawsze się śmieję, że moją pomocą w kuchni jest fakt, że po prostu nie przeszkadzam.

Kiedy ostatnio się Pan na coś zdenerwował?

W środę, gdy włączyłem rano telewizor i okazało się, że nie emitują Teleranka z powodu protestów.

Czy w ostatnim czasie ktoś był dla Pana niemiły, niesympatyczny? Przejmuje się Pan nieprzychylnymi opiniami innych osób?

Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie takiej sytuacji.

Czy zdarzyło się Panu kiedyś kogoś okłamać?

Nie powiem, że często, ale zdarza mi się, zazwyczaj w ramach zwykłego żartu.

Kiedy ostatnio coś Pana zaskoczyło czy zszokowało?

Pozytywnie zaskoczyła mnie aura za oknami. Ja generalnie nie przepadam za zimą, ale tak dawno nie widziałem większej ilości śniegu, że zupełnie mi to nie przeszkadza. Od wielu lat nie miałem przyjemności odśnieżać podwórka czy samochodu. Prawdziwym wyzwaniem było znaleźć w ogóle sprzęt do tego (śmiech).

Złamał Pan w ostatnim czasie jakieś obowiązujące prawo?

W tym miejscu również nie będę pewnie oryginalny. Na pewno zdarzyło mi się podróżować z nadmierną prędkością. Tym razem bez konsekwencji, ale nie ukrywam, że w przeszłości moje wykorczenia bywały odnotowywane, a także bolesne.

Jaka byłaby ostatnia rzecz, którą by Pan zrobił, gdyby jutro miał nastąpić koniec świata?

Trudne pytanie. Pomysłów byłoby wiele, skoro miałby być to ostatni dzień życia. Wydałbym wszystkie pieniądze na jazdę motocyklami z rodziną uciekając do końca świata. Jak w filmie.

Kogo chciałby Pan nominować do kolejnej odsłony cyklu pytań?

Nominuję Kacpra Worynę oraz Pawła Przedpełskiego.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Rozmawiał SEBASTIAN SIREK