Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pomimo braku Dmitriego Berge Cellfast Wilki Krosno rozszarpały drużynę z Gdańska. Po trzech porażkach krośnianie nareszcie wrócili na zwycięską drogę. W drużynie Energii Wybrzeża Gdańsk najlepiej pokazali się Niels Kristian Iversen i Tom Brenan. Jednak to nie wystarczyło, aby nawiązać walkę z gospodarzami.

 

Metalkas 2. Esktraliga weszła w fazę rewanżową rundy zasadniczej. Pierwsza część sezonu była bardzo trudna dla drużyny Wybrzeża. Gdańszczanie zdołali zdobyć zaledwie jeden punkt, co zaowocowało ostatnim miejscem w tabeli. Zawodnicy pomorskiego zespołu muszą odbić się od dna, jeśli chcą walczyć o utrzymanie. Do meczu w Krośnie drużyna Energii Wybrzeża przygotowywała się na torze zbliżonym w Krakowie. Cellfast Wilki Krosno przed sezonem planowały walkę o awans do PGE Ekstraligi i ten cel udało się spełnić. Jednak dużym utrudnieniem dla krośnian będzie nieobecność Dimitriego Berge. Krośnianie nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu pod nieobecność czwartego zawodnika ligi. Przyparte do ściany Energa Wybrzeże wcale nie było na straconej pozycji przed meczem z osłabionymi Cellfast Wilkami.

Mecz od początku zapowiadał się wyrównanie. Niels Kristian Iversen mimo ciągłych nacisków Kennetha Bjerre utrzymał prowadzenie uzyskane na starcie i wygrał otwarcie meczu przed parą gospodarzy. Pierwsze mocne uderzenie zostało wyprowadzone w biegu młodzieżowym. Juniorzy Cellfast Wilków doskonale wykorzystali atut własnego toru przywożąc podwójne zwycięstwo. Wilki zamierzały pokazać, że to oni są faworytami dzisiejszych zmagań i para Milik – Krakowiak przywiozła drugie 5:1 z rzędu. W czwartej gonitwie świetnie ze startu wyszedł Miłosz Wysocki, jednak bardziej doświadczony Seifert-Salk zdołał wyprzedzić juniora gości na trasie co dało gospodarzom remis w tym biegu, ustanawiając wynik 16:8.

Gdańszczanie doskonale wyszli ze startu do piątego wyścigu, jednak pierwszy łuk bardzo dobrze rozegrał Norbert Krakowiak, który objął prowadzenie i nie oddał go już do końca wyścigu. Seria remisów została podtrzymana również w biegu numer sześć. Tym razem indywidualne zwycięstwo po słabym pierwszym starcie zaliczył zawodnik Energii Wybrzeża Gdańsk Nicolai Klindt. Ostatni wyścig drugiej serii pozwolił krośnianom na powiększenie swojej przewagi. Zwycięstwo Kennetha Bjerre nad Krzysztofem Kasprzakiem i trzecie miejsce Seiferta-Salka zadecydowały o 10- punktowej przewadze gospodarzy przed połową meczu.

Zdecydowanie lepsza w drugiej części swoich spotkań drużyna z Gdańska zdołała zdobyć swoje pierwsze drużynowe zwycięstwo w tym meczu. Zarówno Iversen, jak i Brennan zyskali swoje pozycje na trasie zmniejszając stratę do ośmiu punktów. W dziewiątym biegu byliśmy świadkami świetnego ścigania. Jadący bieg po biegu Niels Kristian Iversen przez całą długość wyścigu walczył ze swoim rodakiem Kennethem Bjerre. Rezerwa taktyczna za Mateusza Tondera nie dała jednak efektu i gospodarze, dzięki podwójnej wygranej ponownie powiększyli przewagę. Kolejne uderzenie krośnianie wyprowadzili na koniec trzeciej serii. Para Wojdyło – Krakowiak spokojnie przywiozła za swoimi plecami Krzysztofa Kasprzaka. Te dwa zwycięstwa dały gospodarzom przewagę 38:22.

W 11. biegu remis zagwarantował punkt bonusowy gospodarzom. Mimo ciągłych ataków Tom Brennan nie zdołał wyszarpać punktu z rąk Bjerre. Wyścig później drugie z rzędu zwycięstwo Patryka Wojdyło dało krośnianom zwycięstwo meczowe. Ponownie przez całą długość wyścigu Tom Brennan próbował atakować przeciwnika jednak nie dał rady zyskać pozycji. Wilki nie zamierzały na tym poprzestać i po raz kolejny zaznaczyły swoją dominację nad przeciwnikiem wygrywając 5:1. Przed biegami nominowanymi wynik wynosił już 50:28.

Do 14. biegu trener gości Lech Kędziora desygnował juniorów. Na starcie doszło do klasycznej kanapki i upadł Kenneth Bjerre. Zawodnikowi nic się nie stało, a wyścig został powtórzony w czterech. Ponownie bardzo dobrze ze startu wyszedł Miłosz Wysocki, jednak zdecydowanie bardziej doświadczeni zawodnicy z Krosna bez problemów zdołali sobie poradzić z młodzieżowcem gospodarzy. Gdańszczanie zdołali wygrać ostatni wyścig, jednak nie miało to zbyt dużego przełożenia na wynik meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 57:33.

Cellfast Wilki Krosno – Energa Wybrzeże Gdańsk 57:33

Pierwszy mecz: 43:47. Bonus: Krosno

Cellfast Wilki Krosno: Kenneth Bjerre 10+3 (2,3,2*,1*,2*), Jonas Seifert-Salk 11+1 (3,1,3,2*,2), Patryk Wojdyło 7+1 (1*,0,3,3), Norbert Krakowiak 12+2 (2*,3,2*,2,3), Vaclav Milik 9+1 (3,1*,2,3,0), Piotr Świercz 2+1 (2*,0,0), Szymon Bańdur 6 (3,2,1), Jakub Wieszczak NS

Energa Wybrzeże Gdańsk: Nicolai Klindt 7 (0,3,0,3,1), Mateusz Tonder 0 (0,0,-,-), Niels Kristian Iversen 13 (3,2,3,1,1,3), Bartosz Tyburski 0 (-,-,-,-), Krzysztof Kasprzak 4 (1,2,1,D), Miłosz Wysocki 4 (1,2,0,0,1), Bartosz Głogowski 0 (0,-,0,0), Tom Brennan 5+2 (1*,1*,1,0,2)

Bieg po biegu:

1. IVERSEN, Bjerre, Wojdyło, Klindt 3:3

2. BAŃDUR, Świercz, Wysocki, Głogowski 5:1 (8:4)

3. MILIK, Krakowiak, Kasprzak, Tonder 5:1 (13:5)

4. SEIFERT-SALK, Wysocki, Brennan, Świercz 3:3 (16:8)

5. KRAKOWIAK, Iversen, Brennan, Wojdyło 3:3 (19:11)

6. KLINDT, Bańdur, Milik, Tonder 3:3 (22:14)

7. BJERRE, Kasprzak, Seifert-Salk, Wysocki 4:2 (26:16)

8. IVERSEN, Milik, Brennan, Świercz 2:4 (28:20)

9. SEIFERT-SALK, Bjerre, Iversen, Klindt 5:1 (33:21)

10. WOJDYŁO, Krakowiak, Kasprzak, Wysocki 5:1 (38:22)

11. KLINDT, Krakowiak, Bjerre, Brennan 3:3 (41:25)

12. WOJDYŁO, Brennan, Bańdur, Głogowski 4:2 (45:27)

13. MILIK, Seifert-Salk, Iversen, Kasprzak 5:1 (50:28)

14. KRAKOWIAK, Bjerre, Wysocki, Głogowski 5:1 (55:29)

15. IVERSEN, Seifert-Salk, Klindt, Milik 2:4 (57:33)

Sędziował: Bartosz Ignaszewski