fot. Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W pierwszym meczu wydawało się, że Texom Stal ma wręcz pewny bonus, gdyż w pierwszym meczu wygrali z Orłem 54:36. Żużel pokazał kolejny raz, że jest nieprzewidywalny i gospodarze dzisiaj nie mieli litości dla rywali deklasując ich 61:29! Co ciekawe rzeszowianie na pierwszą indywidualną „trójkę” czekali do czternastego biegu! Siłę Orła udowodnił fakt, że aż trzech zawodników otarło się o komplet punktów. Po jednym oczku zabrakło Beckerowi, Berntzonowi i Kaczmarkowi.

 

Źle w mecz wszedł Tomasz Gapiński. Doświadczony zawodnik nie wytrzymał ciśnienia i wjechał w taśmę. Przedwcześnie więc na torze pojawił się Mateusz Bartkowiak. Wychowanek Stali Gorzów nie zrobił wiele na torze, ale dzięki fantastycznemu startowi i jeździe Luke’a Beckera gospodarze dowieźli remis. Młodzieżowiec Orła odbił się chwilę później. Po starcie wraz z partnerem – Bartoszem Nowakiem jechali na podwójnym prowadzeniu. Wiktor Rafalski zdefektował na początku biegu. Świetne widowisko zapewnili kibicom zawodnicy w trzeciej gonitwie. Uciekł Oliver Berntzon, a za nim jechali zawodnicy Stali. Zdecydowanym atakiem wyprzedził ich Benjamin Basso. Następnie Jacob Thorssell atakował Duńczyka i wielokrotnie wymieniali się pozycjami. Ostatecznie Szwed był górą. Na koniec pierwszej serii startów doskonale wyszli spod taśmy seniorzy. Lepszy okazał się Daniel Kaczmarek, a z tyłu Bartosz Nowak doskonale podjechał pod Rafalskiego. Młodzieżowiec Orła starał się atakować Krystiana Pieszczka, jednak podniosło go i musiał skupić się na opanowaniu motocykla.

Po równaniu wydawało się, że dobrze wystartowali rzeszowianie, ale dobrze rozegrał pierwszy łuk Benjamin Basso i niezagrożony pomknął do mety po trzy punkty. Z tyłu Gapiński ograł Pieszczka i łodzianie powiększyli przewagę. Wydawało się, że gospodarze będą kontynuować „bicie” Żurawi. Wystrzelił spod taśmy Berntzon, a po zewnętrznej rywali minął Bartkowiak. Po chwili zarówno Thorssell, jak i Nowak wyprzedzili juniora. W siódmej gonitwie ponownie na starcie zostali goście. Poczta został daleko z tyłu, a Thorssell atakował Kaczmarka. Polak umiejętnie się bronił i dowiózł 5:1 do mety.

Menadżer Stali postanowił zastąpić Pieszczka młodym Knudsenem. Rezerwa okazała się kompletnie nietrafiona. Duńczyk został z tyłu, a w dodatku Pedersen przegrał zarówno z Berntzonem, jak i Bartoszem Nowakiem. Były mistrz świata starał się atakować juniora, ale ten skutecznie odbił pozycję i jej nie oddał do samej mety. Oznaczało to, że wynik dwumeczu wynosił 69:69. Pierwszy raz na torze pojawił się Świdnicki. Niestety dla rywali był tylko tłem. Nieźle spod taśmy wyszedł Marcin Nowak, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu łyknęli go gospodarze. Dramat rzeszowian trwał! Fatalnej passy nie odczarował Thorssell. Ostro ze Szwedem pojechał Basso, który powiększał sukcesywnie swoją przewagę. Gapiński nie miał problemów z Rafalskim.

W ostatniej serii  niewiele się zmieniło. Dobrze wystartował Pieszczek, ale na wyjściu z pierwszego łuku połknęli go obaj gospodarze. Nowak zaczął gonić Basso i stoczyli fenomenalną walkę o dwa punkty. Duńczyk konsekwentnie jechał po szerokiej i obaj wpadli na metę niemal równo, ale ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Polak. Nie dane było wygrać bieg, któremuś z zawodników klubu z Rzeszowa. Knudsen popisał się fantastycznym startem, ale Gapiński nie miał problemu z minięciem go. Orzeł nadal powiększał przewagę. Tuż przed biegami nominowanymi Orzeł wbił gwóźdź do rzeszowskiej trumny. Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, a starający się namieszać Thorssell był bezradny. Orzeł zapewnił sobie punkt bonusowy po trzynastu biegach!

Marcin Nowak przełamał fatalną serię gości i jako pierwszy wygrał bieg indywidualnie. Niewiele to zmieniło w kontekście wyniku, gdyż na końcu stawki przyjechał Knudsen. Na koniec zawodów Thorssell zabrał „komplety” Beckerowi i Berntzonowi. Na torze niewiele się działo.

8.kolejka Metalkas 2. Ekstraligi

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 61-29 Texom Stal Rzeszów

H.Skrzydlewska Orzeł: Luke Becker 13+1 (3,3,3,3,1*), Daniel Kaczmarek 11+3 (3,2*,2*,2*,2), Tomasz Gapiński 5 (t,1,1,3), Benjamin Basso 9+1 (1,3,3,1,1*), Oliver Berntzon 14 (3,3,3,3,2), Bartosz Nowak 5+2 (2*,1,2*), Mateusz Bartkowiak 4 (0,3,0,1), Seweryn Orgacki ns

Texom Stal: Marcin Nowak 8+2 (1*,1*,1,2,3), Mateusz Świdnicki 0 (-,-,0,-,-), Nicki Pedersen 5 (2,2,1,0,-), Krystian Pieszczek 2 (2,0,-,0,-), Jacob Thorssell 11 (2,2,1,2,1,33), Wiktor Rafalski 0 (d,0,0), Jakub Poczta 1 (1,0,0), Jesper Knudsen 2 (0,0,2,0,0)

Bieg po biegu:

1. BECKER, Pedersen, M.Nowak, Bartkowiak 3:3

2. BARTKOWIAK, B.Nowak, Poczta, Rafalski (d) 5:1 (8:4)

3. BERNTZON, Thorssell, Basso, Knudsen 4:2 (12:6)

4. KACZMAREK, Pieszczek, B.Nowak, Rafalski 4:2 (16:8)

5. BASSO, Pedersen, Gapiński, Pieszczek 4:2 (20:10)

6. BERNTZON, Thorssell, M.Nowak, Bartkowiak 3:3 (23:13)

7. BECKER, Kaczmarek, Thorssell, Poczta 5:1 (28:14)

8. BERNTZON, B.Nowak, Pedersen, Knudsen 5:1 (33:15)

9. BECKER, Kaczmarek, M.Nowak, Świdnicki 5:1 (38:16)

10. BASSO, Thorssell, Gapiński, Rafalski 4:2 (42:18)

11. BECKER, Nowak, Basso, Pieszczek 4:2 (46:20)

12. GAPIŃSKI, Knudsen, Bartkowiak, Poczta 4:2 (50:22)

13. BERNTZON, Kaczmarek, Thorssell, Pedersen 5:1 (55:23)

14. M.NOWAK, Kaczmarek, Basso, Knudsen 3:3 (58:26)

15. THORSSELL, Berntzon, Becker, Knudsen 3:3 (61:29)

Sędziował Krzysztof Meyze