Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

8 czerwca zostanie zainaugurowany cykl Tauron SEC 2024. Impreza odbędzie się na torze w Debreczynie, a z dziką kartą wystartuje reprezentant gospodarzy – Norbert Magosi.

 

Dla ludzi związanych z czarnym sportem na Węgrzech nadchodzące zawody będą czymś wyjątkowym. Obecnie kraj ten nie ma dużo do gadania w światowym speedwayu, mimo że kilkadziesiąt lat temu mieli reprezentantów, którzy regularnie startowali w imprezach rangi mistrzowskiej.

Żużel. Były żużlowiec zwrócił się do Marka Cieślaka: Mam już dość jeżdżenia po zawodnikach

Magosi jest jednym z najbardziej utytułowanych Węgierskich żużlowców w historii. Można by rzec, że jest jeżdżącą legendą. Na swoim koncie ma 5 indywidualnych mistrzostw Węgier, tyle samo razy był drugi, a do tego dorzucił jeden brązowy krążek. Ponadto wraz z Laszlo Szatmarim w 2006 roku stanął na trzecim stopniu podium Mistrzostw Europy Par, a pięć lat później w tej samej imprezie zdobył srebro wraz z Jozsefem Tabaką.

Żużel. 20. rocznica śmierci „Kurmanka”. Nikt nie usłyszał niemego krzyku…

Żużel. Jak wyglądały początki Startu Gniezno? Kolejna gratka dla kibiców z Wielkopolski!

Norbert nie zrobił kariery w Polsce. Epizodycznie występował dla drużyn z Krosna, Krakowa, Opola oraz Poznania. Podstawowym zawodnikiem był jedynie reprezentując barwy Speedway Miszkolc. 49-letni Węgier w pewien sposób przejdzie w Debreczynie do historii, gdyż stanie się najstarszym zawodnikiem startującym w cyklu Tauron Speedway Euro Championship.

Żużel. Junior Włókniarza z kontuzją! Klub przekazał informacje

Rezerwowymi w 1. finale będą Matić Ivacić i Roland Kovacs. Po zawodach w węgierskim Debreczynie zawodnicy pojadą kolejną do Grudziądza, Gustrow i Chorzowa, w którym rozstrzygną się losy mistrzostwa. Warto przypomnieć, że tytułu bronić będzie Mikkel Michelsen, a w stawce zobaczymy pięciu Polaków. Będą nimi Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Kacper Woryna, Maciej Janowski i Piotr Pawlicki.