Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znany jest już skład reprezentacji Rosji na zmagania w tegorocznym Speedway of Nations. Po rezygnacji Artioma Łaguty poinformowano o tym, że w turnieju nie wystąpi także Emil Sajfutdinow. W kadrze znajdą się zatem Siergiej Łogaczow, Władimir Borodulin i Mark Karion.

 

Rosyjscy zawodnicy od lat nie ukrywają, że federacja nieszczególnie się nimi interesuje. Zawodnicy są pozostawieni sami sobie i tylko dzięki własnej ambicji przystępowali do zmagań jako członkowie kadry Rosji. Teraz jak widać miarka się przebrała. Największych gwiazd zabraknie podczas najważniejszej reprezentacyjnej imprezy.

– Nikt do mnie nie dzwonił. Stąd nie wiem, kto rozstrzyga wszystkie kwestie. Poprosiłem o spotkania zimą, aby rozwiązać problemy z reprezentacją Rosji we wszystkich kategoriach sportów motorowych, nikt nie chce mnie słuchać – przekazał Sajfutdinow za pomocą social mediów Turbiny Bałakowo.

– Cześć wszystkim! W 2021 roku nie wezmę udziału w SON. Zostaliśmy mistrzami świata trzy lata z rzędu! Po trzech zwycięstwach nic się nie zmieniło, ale bardzo chciałem, aby tak się stało. Dziękuję za zrozumienie! – wyjaśnił z kolei Łaguta.

Do zmagań w SON przystąpią zatem zawodnicy wspomnianej Turbiny Bałakowo. Turniej półfinałowy Rosjanie odjadą 18 września w Daugavpils. Finał natomiast odbędzie się 16 i 17 października w Manchestrze. Patrząc na to, jak prezentuje się tegoroczna kadra Sbornej, trudno przypuszczać, że Rosjanie pokuszą się o czwarte złoto z rzędu.