fot. Sebastian Daukszewicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Polonia Piła, z powodu trwającego remontu na Asta Arenie, musiała szukać nowej lokalizacji do rozgrywania meczów domowych. Władze klubu kilkukrotnie informowały, że najprawdopodobniej Bydgoszcz będzie ich domem zastępczym. Dzisiaj Główna Komisja Sportu Żużlowego oficjalnie to potwierdziła.

 

Z powodu trwającego od lutego remontu mecze odbywały się tak naprawdę na placu budowy. Pierwszym celem tego remontu była trybuna na przeciwległej prostej, która miała zostać oddana do użytku w czerwcu, a pozostałe prace remontowe powinny zostać przeprowadzone po ukończeniu bieżącego sezonu. Jednak firma wykonawcza zdecydowała o zamknięciu Asta Areny od 1 lipca, aby zdążyć z dokończeniem remontu w wyznaczonym terminie. Okazję do pożegnania się ze stadionem kibice mieli 30 czerwca podczas meczu przeciwko drużynie z Dyneburga. Pilanie wygrali ten mecz 58:32, żegnając godnie stadion przy ul. Bydgoskiej, który zmieni swoje oblicze.

Żużel. Jensen zakochany w atmosferze na W69. Aż zrobił zdjęcie kibicom!

O tym, że Polonia Piła pojedzie w Bydgoszczy, informował wiceprezes Dariusz Słowiński m.in. w przerwie między biegami podczas ostatniego meczu. Dzisiaj Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła, że spotkanie odbędzie się dopiero 10 sierpnia o godzinie 14:00, co różni się od pierwotnego terminu zaplanowanego w kalendarzu Krajowej Ligi Żużlowej. Jest to spowodowane kolizją terminów z meczem Polonii Bydgoszcz u siebie.

Żużel. Doyle i Woffinden świadkami triumfu Hamiltona. Szampan lał się na Silverstone

Żużel. Ivacic spełni swoje marzenie! Uczestnik Campu traci miejsce w składzie

Natomiast kibice z Piły o transport na mecz nie będą musieli się martwić. W podcaście „Szukamy Ustawień” wiceprezes Dariusz Słowiński poruszył ten temat i przyznał, że nad tym pracują.

– My zrobimy wszystko, żeby jak najłatwiej było zawodnikom – to raz. Dwa, kibicom dojechać do Bydgoszczy i na pewno będziemy się starali zrealizować tutaj jakieś specjalne transporty, żeby dojechać z Piły do Bydgoszczy. Po drugie, już rozmawialiśmy o tym z miastem, żeby zorganizować jakiś specjalny pociąg, który byłby dedykowany dla kibiców Polonii Piła, bo tak naprawdę wyjeżdża od nas z Piły i podjeżdża pod sam stadion Polonii Bydgoszczy. To jest dosłownie kwestia 10 do 15 minut pieszo przejścia z dworca, żeby dostać się na stadion  – powiedział Dariusz Słowiński.