Główny partner portalu

Mads Hansen. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Potwierdziły się nasze informacje dotyczące przyszłości Madsa Hansena. Duńczyk nie będzie ścigał się w barwach Aforti Startu Gniezno i nie dołączy do Stelmet Falubazu Zielona Góra. Nowym klubem 21-latka będzie Trans MF Landshut Devils.

 

Hansen był jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników tego okienka transferowego. Trudno się temu jednak dziwić. W niedawno zakończonym sezonie był on siódmym najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej i wykręcił średnią 2,153 punktu na bieg. Co bardzo istotne, żużlowiec jeszcze długo będzie mógł startować na pozycji U24.

O Hansena walczyli gnieźnianie i zielonogórzanie. Przez pewien moment zawodnik był o krok od znalezienia się w ekipie spod znaku Myszki Miki, ale ostatecznie postawił na klub z Bawarii.

– Myślę, że w Landshut mogę się dobrze i spokojnie rozwijać. Klub działa profesjonalnie, środowisko wokół klubu mi pasuje. Słyszy się o tym zespole tylko dobre rzeczy – skomentował zawodnik na łamach klubowych mediów społecznościowych.

Warto dodać, że Hansen jest już 12. zawodnikiem w kadrze beniaminka eWinner 1. Ligi. Wiadomo, że poza Duńczykiem w drużynie z południa Niemiec w przyszłym roku startować będą: Dimitri Berge, Martin Smolinski, Kai Huckenbeck, Valentin Grobauer, Michael Haertel, Tobias Busch, Norick Bloedorn, Erik Riss, Erik Bachhuber, Marius Hillebrand i Mario Niedermeier.