Główny partner portalu

fot. Jędrzej Zawierucha
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od 26 czerwca na obiekty sportowe będzie mogło wejść 50 procent kibiców – takie informacje przekazał w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że dwa spotkania 10. kolejki PGE Ekstraligi będą mogły odbyć się ze zwiększoną liczbą fanów na trybunach.

 

Inną istotną informacją jest fakt, że limity obowiązujące m.in. właśnie na obiektach sportowych nie będą dotyczyły osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19.

Pierwszymi spotkaniami po wejściu w życiu kolejnego etapu “luzowania” obostrzeń będą mecze rozgrywane we Wrocławiu (Betard Sparta – Motor Lublin) oraz w Zielonej Górze (Marwis.pl Falubaz – Eltrox Włókniarz Częstochowa). Oba zaplanowane są na niedzielę, 27 czerwca i na obu będzie mogło wejść 50 procent kibiców na trybuny.

Przypomnijmy, że w momencie majowego luzowania obostrzeń i otwarcia trybun dla 25 procent publiczności, które również wchodziły w życie w sobotę, dwa piątkowe spotkania PGE Ekstraligi przełożono dzień później, na sobotę. Teraz taki wariant nie jest możliwy, bo 26 czerwca zaplanowana jest runda Tauron SEC, chociaż te spotkania z 25 czerwca mogą być przełożone na późniejszy termin.