Żużel. Nowa data European Individual Ice Speedway Championship. Zawody w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się 4 grudnia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znamy nową datę European Individual Ice Speedway Championship. Zaplanowane pierwotnie na 13 marca 2021 r. zawody zostały przełożone na 4 grudnia. Lokalizacja wydarzenia nie uległa zmianie – zawodników gościć będzie Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim.

– To jedyna rozsądna w tym momencie decyzja. Główne jej powody to utrzymująca się sytuacja pandemiczna i związany z tym brak możliwości bezpośredniego udziału kibiców w imprezie – wyjaśnia Marcin Skabowski, prezes Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, organizującego zawody pod marką Speedwayevents.pl.

Nie bez znaczenia są też związane ze stanem pandemii obostrzenia, jeśli chodzi o możliwość swobodnego przekraczania granic. Mogłoby to nie pozostać bez wpływu na obsadę zawodów. Zawodnicy zagraniczni mogliby mieć problem ze swobodnym przyjazdem do Polski. W wielu krajach wciąż obowiązuje konieczność odbycia przymusowej kwarantanny.

– W ubiegłym roku, przy dużym wysiłku, udało się przeprowadzić tę imprezę, zakończoną sukcesem organizacyjnym i sportowym. Niemniej teraz sytuacja związana z pandemią nieco uległa zmianie. Stąd zmiana w kalendarzu. Liczymy, że w grudniu wszystko się unormuje i znów obejrzymy w Arenie Lodowej zawody na wysokim poziomie – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

SEBASTIAN SIREK